http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Prezydent zaprasza do „Drużyny Budasza”

Wyróżniony Prezydent zaprasza do „Drużyny Budasza”

Prezydent Tomasz Budasz wydał oświadczenie związane z jego startem w jesiennych wyborach samorządowych. Jasno z niej wynika to, o czym informowaliśmy już wielokrotnie i jako pierwsi w naszym portalu, że obecny prezydent Gniezna w walce o reelekcję wystartuje z własnego komitetu. Poniżej treść oświadczenia.


Przez ostatnie trzy i pół roku mojej prezydentury systematycznie pracowałem na rzecz mieszkańców Gniezna – Pierwszej Stolicy Polski. Efekty tych działań widać już w przestrzeni naszego miasta. Nie byłoby to możliwe bez wsparcia i pomocy moich współpracowników. Przede wszystkim Jarosława Grobelnego i Michała Powałowskiego, ale też wielu innych, którym już teraz bardzo serdecznie dziękuję.
Swoją działalność oparłem na współpracy z różnymi ludźmi, grupami oraz środowiskami politycznymi. Traktując Gniezno, jako wspólne dobro nas wszystkich uznałem, że muszę być prezydentem otwartym na różne pomysły i oczekiwania społeczne, ponieważ uważam, że ludzi należy łączyć, nie dzielić.

Dość długo powstrzymywałem się od deklaracji związanych ze zbliżającymi się wyborami. A to dlatego, że bardzo zajmuje mnie bieżąca praca, realizowane projekty, zabieganie o fundusze i kolejne inwestycje. Czas wyborów samorządowych zbliża się jednak nieuchronnie. Dlatego dziś postanowiłem się w tej kwestii wypowiedzieć.

Jestem osobą o określonych poglądach. Nigdy tego nie ukrywałem, i nie zamierzam się tego wypierać. Uznałem jednak, że miasto, jego mieszkańcy i ich sprawy nie mogą być rozpatrywane wyłącznie przez pryzmat barw i przynależności partyjnej. Infrastruktura, inwestycje, wydarzenia społeczne i kulturalne są dla wszystkich.

Dobierając sobie grono najbliższych współpracowników sięgnąłem po przedstawicieli różnych środowisk, nie patrząc na ich osobiste poglądy, sympatie i dotychczasowe wybory polityczne, ale głównymi kryteriami były profesjonalizm, przygotowanie i zaangażowanie w pracy. Myślę, że po tym czasie mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że był to dobry wybór. Korzystając z tego doświadczenia, zamierzam nadal, współpracować: Jarosławem Grobelnym i Michałem Powałowskim. Chciałem także dziś zaprosić wszystkie zainteresowane osoby, środowiska i formacje polityczne do szerokiej kolacji samorządowej na rzecz naszego miasta.

Jestem przekonany, że współpraca ponad podziałami ma sens. Dlatego też razem z moimi współpracownikami zapraszamy wszystkich do przygotowania programu, stanowiącego odważną wizję dalszego rozwoju Pierwszej Stolicy Polski i wspólnego tworzenia list wyborczych w zbliżających się wyborach samorządowych.

Zapewniam, że o naszym projekcie będę informował regularnie.

Tomasz Budasz
Prezydent Miasta Gniezna

2 komentarzy

  • wojciech
    wojciech poniedziałek, 25, czerwiec 2018 12:27 Link do komentarza Raportuj

    Oswiadczenie warte funta kłaków

  • Piotr Fischer
    Piotr Fischer czwartek, 14, czerwiec 2018 21:14 Link do komentarza Raportuj

    Współpraca ponad podziałami - cytując klasyka aby portfele pęczniały a sitwie żyło się lepiej. Taki jest przekaz Prezydenta Budasza, który wzywa wiernych pretorianów do walki o swoje polityczne życie. Dalsze życie na kredyt, podwyżki cen za śmieci, wodę, ciepło systemowe i bilety MPK oraz kolejną porcja obrzydliwych królasów to propozycje na następne 5 lat. No i oczywiście kolejne stołki dla Swoich, gdzie się da. Sądzę, ze Gnieźnianie drugi raz nie nabiorą się na te bajki, bo bajkowe życie będą mieli tylko szejkowie gnieźnieńscy i i ich rodziny.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.