http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Miasto wykona remonty przy ulicy Chrobrego 24/2

Wyróżniony Miasto wykona remonty przy ulicy Chrobrego 24/2

Powracamy do sprawy opisanej wczoraj przez naszą redakcję. Dziś swoje stanowisko w sprawie mieszkania komunalnego przy ulicy Chrobrego 24/2 przekazał przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Jak zadeklarowano, niebawem wykonane mają zostać wszystkie niezbędne prace remontowe w zakresie należącym do obowiązków wynajmującego, a jedynym problem są wolne terminy, którymi wykonawcy na razie nie dysponują.


Przypomnijmy, że wczoraj radny Jerzy Paweł Lubbe wskazał w obecności głównego najemcy lokalu na liczne wady techniczne w przekazanym jej 9-osobowej rodzinie mieszkaniu. Głównym zarzutem formułowanym do władz miejskich był fakt, że ów lokal nie posiada możliwości przyłączenia w nim urządzeń gazowych, a ponadto do wymiany jest stolarka okienna i instalacja elektryczna oraz wodno-kanalizacyjna. – W chwili obecnej sytuacja wygląda w ten sposób, że miasto wskazuje osobom zainteresowanym lokal mieszkalny i umawiamy się wtedy z danym najemcą, jakie prace będziemy wykonywać na rzecz tego najemcy i jakie oni sobie zrobią we własnym zakresie – mówi Paweł Seweryn, kierownik referatu ds. polityki mieszkaniowej w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie. – Nie jest tak, że miasto nie wywiąże się z obowiązku spoczywających na gminie, czyli zapewnieniu przede wszystkim bezpieczeństwa dla zdrowia i życia, to są właśnie instalacje gazowo-elektryczne i instalacje sanitarne. W tej chwili, tak jak wcześniej się umówiliśmy z osobą, która będzie ten lokal zamieszkiwać, te prace są wykonywane na bieżąco – dodaje P. Seweryn.

Jak wygląda zatem sprawa naprawy instalacji gazowej w tym lokalu? – My już jakiś czas temu wysłaliśmy tam specjalistę gazownika. On nam przekazał dokumentację techniczną i określił, które rzeczy powinniśmy w tym mieszkaniu zrobić i nigdy nie było mowy o tym, że te prace nie zostaną wykonane – podkreśla przedstawiciel Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. – Generalnie jest tak, że z tych protokołów, które mamy od naszych techników nie wynika, że tam są problemy z instalacją gazową czy wodno-sanitarną. Mogą się też zdarzyć jakieś uchybienia czy jakieś drobiazgi, które wynikają z tego, że pani prowadzi prace remontowe dostosowując ten lokal do swoich potrzeb i jeśli w wyniku przeprowadzania tych prac powstała jakaś niedogodność dla tej pani, to my oczywiście to też usuniemy, ale teraz jest sezon letni i wszystkie firmy dostępne na rynku są zaangażowane w prace naprawcze i zgodnie z tym, pierwszy możliwy termin, który będzie zostanie zarezerwowany na usunięcie tych spraw. Te kwestie poszczególnym są już zlecone wykonawcom i w momencie, kiedy tylko będą mogli, to wejdą do tego lokalu i wszystkie ewentualne prace naprawcze tam wykonają – zapewnia P. Seweryn.

Istotnymi problemami, które wczoraj wskazano są także kwestie związane z instalacją wodno-kanalizacyjną i stolarką okienną. – Stolarka okienna została zakwalifikowana do wymiany i ona jest wpisana przez nas do wymiany w roku 2019, z tego powodu, że stolarkę okienną wymieniamy w postępowaniu przetargowym. Jeśli chodzi o kwestie instalacji wodno-kanalizacyjnej, to my zaproponowaliśmy tej pani, że jej wymienimy w łazience bojler centralnego ogrzewania i to nie jest tak, że ta instalacja tam była w jakimś fatalnym stanie, tylko to my wymieniamy ten bojler, który będzie podgrzewał ciepłą wodę dla całej rodziny w tej łazience – tłumaczy P. Seweryn.

Jak przekazano, to konkretne mieszkanie zostało również wskazane w tej właśnie lokalizacji ze względu na bliskość przedszkola, do którego uczęszcza chore dziecko, by dodatkowo w ten sposób ułatwić matce opiekę nad nim. Teraz pozostaje już tylko czekać na wolne terminy u wykonawców, którym prace naprawcze zostały zlecone i życzyć, by nie były one zbyt odległe.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.