http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Historyczne wydarzenie w Zdziechowie! Hala sportowa otwarta!

Wyróżniony Historyczne wydarzenie w Zdziechowie! Hala sportowa otwarta!

Dzisiaj gmina Gniezno świętowała wielki dzień! W Zdziechowie została oficjalnie otwarta pełnowymiarowa – pierwsza w tej gminie – hala sportowa! Było to też zakończenie drugiego etapu budowy Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Zdziechowie, który ma być oddany za rok!


Dzisiejsza uroczystość rozpoczęła się od mszy świętej w miejscowym kościele, której przewodniczył ks. bp Krzysztof Wętkowski. Po eucharystii uczestnicy uroczystości przemaszerowali do nowej hali. Tam głos zabrał Włodzimierz Leman, wójt gminy Gniezno, który stwierdził, że dla Zdziechowy, dla nas wszystkich dzisiaj ten dzień jest dniem radości.

- Możemy bowiem się cieszyć z otwarcia jednego z elementów całego kompleksu szkolno-przedszkolnego, a mianowicie sali gimnastycznej. Jej budowę rozpoczęliśmy w roku ubiegłym i przez 18 miesięcy sala została zakończona i jest w takim stanie, w jakim ją dzisiaj widzimy. Od jutra można tutaj już ćwiczyć i grać mecze – mówi wójt. - A wszystko dzięki firmie „Henbud” z Kłecka, firmie która jest firmą rzetelną i uczciwą. Drugi raz jej dziękujemy, bo rok temu ta sama firma wybudowała otwarte wówczas przedszkole. Dzisiaj ta firma oddaje nam do użytku tę piękną halę sportową – dodaje. - Hala jest pełnowymiarowa a jej cały koszt to 7,5 mln złotych – zaznacza W. Leman.

Po przemówieniu gospodarza gminy, uroczystego przecięcia wstęgi dokonali m.in. ks. bp K. Wętkowski, Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego, wójt W. Leman, Piotr Łykowski, przewodniczący Rady Gminy Gniezno, Jerzy Berlik, wicestarosta gnieźnieński i Robert Kaczor z firmy „Henbud”. Następnie obiekt poświęcił ks. bp Krzysztof Wętkowski, a J. Berlik zawiesił krzyż na galerii hali sportowej.

W dalszej części uroczystości głos zabierali zaproszeni goście m.in. posłowie Zbigniew Dolata i Krzysztof Ostrowski, senator Robert Gaweł, Tadeusz Tomaszewski, przedstawiciel europoseł Krystyny Łybackiej, Jerzy Berlik, Piotr Łykowski czy Joanna Cieślińska, zastępca burmistrza sąsiedniej gminy Kłecko.

Na koniec nie mogło zabraknąć symbolicznego kopnięcia piłki m.in. przez wójt gminy i przewodniczącego Rady Gminy, a całość zakończyła się częścią artystyczną w której wystąpiły dzieci z miejscowej szkoły.

Kilka słów o kompleksie szkolnym...
W budynku hali znajduje się pełnowymiarowe boisko sportowe z widownią, zespoły szatniowe z węzłami sanitarnymi, pomieszczenie dla trenerów i sędziów, pokój socjalny oraz magazyny. Na piętrze budynku znajduje się salka fitness oraz sala rehabilitacyjna i konferencyjna. Wszystkie pomieszczenia w budynku są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W obrębie areny sportowej znajduje się pełnowymiarowe boiska do piłki ręcznej oraz boiska główne i treningowe do koszykówki i siatkówki.

Kolejnym etapem, który już trwa obok hali i ma być zakończony za rok, jest budowa budynku szkoły podstawowej oraz budynku głównego. Budynek główny będzie stanowił swego rodzaju centrum administracyjne, usługowe i opiekuńcze dla całego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Zlokalizowana w nim będzie administracja szkolna, pokój nauczycielski oraz gabinety psychologa i pedagoga szkolnego oraz gabinety lekarskie. Swoje miejsce znajdzie tu również świetlica, biblioteka, aula oraz stołówka wraz z całym zapleczem kuchennym.

2 komentarzy

 • Marek ZYGMUNT
  Marek ZYGMUNT wtorek, 04, wrzesień 2018 07:29 Link do komentarza Raportuj

  PIĘKNA. Ta hala to takie podziękowanie Polski Zdziechowianom, za wspaniałe kultywowanie pamięci o Powstaniu Wielkopolskim. Zasłużyli na taką salę. Teraz czekamy na pierwszego olimpijczyka, który Zdziechowę rozsławi na cały świat !!

 • Monika
  Monika poniedziałek, 03, wrzesień 2018 14:24 Link do komentarza Raportuj

  Brawo dla Wójta Lemana. Dzieciaki maja teraz wyczekiwaną halę. Super

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.