http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Tomasz Budasz zaprezentował swoją drużynę!

Wyróżniony Tomasz Budasz zaprezentował swoją drużynę!

Wszystko stało się już jasne. W poniedziałek, późnym wieczorem, Tomasz Budasz zaprezentował swoich kandydatów do Rady Miasta Gniezna. Listy zostaną wystawione we wszystkich czterech okręgach wyborczych na terenie całego miasta pod nazwą „Tomasz Budasz - Koalicja Wyborcza”. Dzisiejsza prezentacja kandydatów potwierdziła w większości nasze informacje dotyczące osób, startujących z list prezydenta Budasza, które opublikowaliśmy już w sierpniu.


Na listach urzędującego od 2014 roku prezydenta są zarówno przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Nowoczesnej, ale także kandydaci niezależni. – To jest porozumienie ponad podziałami. To jest koalicja, której nazwą główną jest Miasto Gniezno i jego mieszkańcy. To porozumienie chce rozwiązywać problemy dotyczące naszych mieszkańców i zna problemy tych mieszkańców. Mam program wyborczy, którego autorami są wszyscy, także mieszkańcy Miasta Gniezna, to są setki, żeby nie powiedzieć tysiące rozmów z mieszkańcami, ale w nim są wreszcie podpowiedzi samych kandydatów na radnych i to jest realny program wyborczy, który jestem w stanie zadeklarować i który jestem w stanie wykonać – przekonuje Tomasz Budasz, prezydent Gniezna i kandydat do Rady Miasta w okręgu nr 1, zwanym potocznie Starym Miastem. – Przynajmniej jedna trzecia kandydatów to są osoby, które nigdy nie brały udziału w żadnych wyborach. To osoby zupełnie nieznane szerszej publiczności, ale świetnie rozpoznawane w swoich lokalnych środowiskach, w których działają – dodaje T. Budasz.

W nowym programie Tomasza Budasza duże wrażenie robi zapowiedź wybudowania 50 kilometrów ścieżek rowerowych i uruchomienia sieci rowerów miejskich. – Ten program wyborczy będzie skupiony wokół czterech bloków podstawowych. Tam będzie czyste i zielone miasto - nowoczesne miasto, edukacja i kultura, bezpieczeństwo mieszkańców oraz blok związany z taką twardą infrastrukturą, który nazwaliśmy „Dobra droga do domu”  – zapowiada prezydent.  

Najmłodszym kandydatem na liście wyborczej prezydenta jest 21-latek, który zdradził nam dzisiaj, że kiedyś z Tomaszem Budaszem nie było mu po drodze. – Na pewno trzeba zaznaczyć to, że ja cztery lata temu byłem wielkim przeciwnikiem pana prezydenta Tomasza Budasza. Odbyliśmy kilka rozmów, ja starałem się wówczas te rozmowy prowadzić, jako człowiek wtedy przecież dość młody, bardzo merytorycznie i przy ostatniej rozmowie z wtedy jeszcze nie prezydentem Budaszem powiedziałem jedno zdanie: „panie Tomaszu, niech mnie pan zaskoczy i niech za cztery lata będę chciał z panem współpracować”. Ja dzisiaj uważam, że tych rzeczy dobrych jest trochę i dlatego tutaj jestem – mówi Jakub Nędzyk, kandydat do Rady Miasta Gniezna z okręgu nr 4, które obejmuje osiedle Winiary.
 
Wśród nowych twarzy nie mogło zabraknąć też kobiet, które dotąd nie udzielały się tak szeroko. – Ja na start w wyborach zdecydowałam się dlatego, że podoba mi się program wyborczy pana prezydenta i to, jak zmieniło się nasze miasto, jak pięknieje z dnia na dzień. Chciałabym wziąć udział w tym projekcie, w tej rozbudowie naszego miasta i podoba mi się myśl, że być może będę mogła brać udział w tym dalszym rozwoju mojego miasta. Ja jestem osobą aktywną i dla mnie najważniejsze sprawy związane są zapewne z rozbudową i rozwojem rekreacji w Gnieźnie, np. powrót do koncepcji basenu odkrytego w Gnieźnie, bo myślę, że wielu mieszkańców tego pragnie, ale warto byłoby, żeby zająć się terenami zielonymi, by było u nas nie tylko ładnie, ale też ciekawie – uważa Sylwia Przybylska, przedstawicielka Nowoczesnej w okręgu nr 3, które sięga m. in. osiedle Tysiąclecie, a także Konikowo.

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się już 21 października, a do Rady Miasta Gniezna zostanie wybranych 23 radnych.

Oto kandydaci komitetu Tomasza Budasza:
Okręg nr 1:  Tomasz Budasz, Dariusz Banicki, Stanisław Dolaciński, Angelika Ślachcińska, Krystyna Lubińska-Palicka, Sandra Buczkowska, Artur Kuczma

Okręg nr 2: Anna Krzymińska, Jan Budzyński, Jerzy Chorn, Małgorzata Cichomska-Szczepaniak, Tomasz Dzionek, Andrzej Łykowski, Olga Gandurska, Agata Gurzęda, Łukasz Muciok

Okręg nr 3: Michał Powałowski, Arkadiusz Masłowski, Marcin Jagodziński, Sylwia Jabłońska, Tadeusz Purol, Zofia Komosińska, Sławomir Graczyk, Sylwia Przybylska

Okręg nr 4: Zdzisław Kujawa, Michał Glejzer, Bogusława Młodzikowska, Rafael Wojciechowski, Lidia Szarmach, Jakub Nędzyk, Magdalena Sekulska

46 komentarzy

 • mieszkaniec os. Winiary
  mieszkaniec os. Winiary sobota, 29, wrzesień 2018 14:21 Link do komentarza Raportuj

  Szanowni Państwo, my mieszkańcy os. "Winiar" zauważyliśmy, iż od wielu lat kolejna "władza" traktuje "nasze osiedle" jakby nie należało do Gniezna, tylko taktowane jest, jak własność Spółdzielni Mieszkaniowej. Dlaczego? Zbyt mało podatków trafia do miejskiej kasy? Oby, te ok. 20 tyś. (ok.1/3 Gniezna) mieszkańców, nie okazała się potrzebna do wygranej... :P PS. A dzięki rewitalizacji stawu (bajora) tuż przed "wyborami" głosów nie zapewni... Powodzenia - i do kolejnych wyborów!

 • Dominik
  Dominik środa, 12, wrzesień 2018 13:41 Link do komentarza Raportuj

  Program Koalicji to jedno, jego ocena zawsze będzie subiektywna. Obiektywne jest to, że Prezydent i Rada Miasta ,przez ostatnie cztery lata, zrobili BARDZO dużo.
  Sam mieszkam w Centrum i choćby parking pod wiaduktem koło cmentarza jest pomysłem GENIALNYM i prostym, jednak nikt na to nie wpadł wcześniej.
  Króliki, parki, pomniki, jednym się podobają, drugim nie, ale faktem jest, że codziennie setki dzieci robi sobie zdjęcia przy "bobrach", jak to kiedyś usłyszałem, a osoby starsze korzystają ze skwerków i parku przy dworcu.
  Kolejną rzeczą jest wpuszczenie, oprócz "starej" świty, na listy wyborcze ludzi młodych jak Tomasz Dzionek - radca i profesjonalista, czy Sandra Buczkowska - kobieta, która od wieeelu lat udziela się społecznie dla dzieci i ludzi młodych.
  BRAWO!

 • Monika Malec
  Monika Malec wtorek, 11, wrzesień 2018 23:00 Link do komentarza Raportuj

  Wszyscy którzy wieszacie psy na Budaszu, zobaczymy co powiecie po 21 października, jak wygra w cuglach wybory na prezydenta Gniezna.

 • gdyr
  gdyr wtorek, 11, wrzesień 2018 22:52 Link do komentarza Raportuj

  Niezłe przymierze ...nowa gnieźnieńska lewica. Pan Tomasz spadkobiercą pana Zdzisława.

 • Krzysztof Kordek
  Krzysztof Kordek wtorek, 11, wrzesień 2018 20:08 Link do komentarza Raportuj

  Młodość i doświadczenie! Taka grupa może sporo działać dla dobra Gniezna, pod warunkiem oczywiście, że będzie jej się chciało zmieniać Gniezno, a nie tylko działać na rzecz swoich grup interesu.

 • Jola Oleniczak
  Jola Oleniczak wtorek, 11, wrzesień 2018 19:05 Link do komentarza Raportuj

  Czy ktoś wie, czy planowana jest debata kandydatów na prezydenta Gniezna?

 • Z Grunwaldu
  Z Grunwaldu wtorek, 11, wrzesień 2018 19:03 Link do komentarza Raportuj

  Bawią mnie te hasła o bezpieczeństwie i placach zabaw. 4 lata temu też to było obiecane i co? Place zabaw powstały tam, gdzie mieszka... wiadomo kto... Śmiechu warte!

 • Społecznik
  Społecznik wtorek, 11, wrzesień 2018 19:00 Link do komentarza Raportuj

  Budasz apolityczny??? Śmiechu warte! Gdzie apolityczność, skoro w komitecie są partie polityczne: Platforma Obywatelska, Nowoczesna czy SLD. Kpina z wyborców.

 • Zbyszek
  Zbyszek wtorek, 11, wrzesień 2018 19:00 Link do komentarza Raportuj

  Brawo Panie Prezydencie! Zgrana paczka! Sukcesów życzę~!

 • Radny opozycji
  Radny opozycji wtorek, 11, wrzesień 2018 18:55 Link do komentarza Raportuj

  Niektórzy kandydaci od pana Budasza mnie zaskakują, bo w kończącej się kadencji będąc radnymi krytykowali prezydenta, a teraz idą z nim ramię w ramię? Ktoś kogoś czymś przekonał? ?????

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.