http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

PiS chce zdobyć władzę w Sejmiku

Wyróżniony PiS chce zdobyć władzę w Sejmiku

Dwoje kandydatów Prawa i Sprawiedliwości na listach wyborczych do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego to mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego. Podczas zwołanej na dziś konferencji na Rynku w Gnieźnie ogłoszono, że partia wystawia jako kandydatów na radnych najwyższego szczebla samorządowego Małgorzatę Pietrzak-Sikorską i Łukasza Grabowskiego.


Jak przekonują liderzy ugrupowania, by rządzić skuteczniej w powiecie, trzeba dobrej współpracy z samorządem wojewódzkim. Dziś o taką współpracę ich zdaniem jest dość trudno, a więc najlepiej, żeby władzę w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego po wyborach przejęło właśnie Prawo i Sprawiedliwość. – Do tej pory rządzi tam koalicja Platformy Obywatelskiej i PSL-u, dla naszego powiatu te rządy niestety nie oznaczają nic dobrego. Ja tylko przypomnę, że w 2015 roku, kiedy Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę w powiecie gnieźnieńskim, to wtedy Marszałek Województwa, pan Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej zdecydował, że przyznane już wcześniej 34 miliony złotych w ramach projektu OSI na rozbudowę gnieźnieńskiego szpitala powiatowego do tego szpitala nie trafi i to była decyzja wyłącznie polityczna – podkreśla Zbigniew Dolata, szef struktur powiatowych Prawa i Sprawiedliwości w Gnieźnie. – Takich przypadków było więcej i chodzi o to, żeby Zarząd Województwa działał merytorycznie i by nie było tego typu wykluczeń, bo kto został ukarany tak naprawdę tą decyzją? To byli mieszkańcy powiatu gnieźnieńskiego, bo ten szpital łatwiej by było budować, gdyby te środki spłynęły do powiatu – konkluduje Z. Dolata.

– Sejmik Wojewódzki rozdziela środki unijne oraz dysponuje potężnym budżetem, jeżeli patrzymy na mapę Polski i dystrybucję pieniędzy z podatków i tych pieniędzy, która są redystrybuowane przez Unię Europejską, to sejmiki wojewódzkie te pieniądze rozdzielają, takie jest polskie prawo. Właśnie dlatego nam zależy, żeby mieć możliwość realnego wpływu na rozdział tych pieniędzy, a o potrzebach powiatu gnieźnieńskiego w związku z inwestycjami, to nie muszę chyba mówić. Wystawiamy więc swoich kandydatów i prosimy o ich poparcie, a nawet w Platformie Obywatelskiej mówią, że lepiej, żeby powiatem i województwem rządził PiS, ponieważ PiS te pieniądze będzie w stanie realnie załatwić, realnie pokazaliśmy to już – uważa Robert Gaweł, senator Prawa i Sprawiedliwości.

Kandydatką PiS do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego będzie Małgorzata Pietrzak-Sikorska, dyrektor Wydziału Komunikacji i Transportu w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie, a także przewodnicząca związków zawodowych NSZZ Solidarność w Gnieźnie. – Myślę, że nastała we mnie taka dojrzałość, aby móc mówić o tym, że należy opowiedzieć się, za którą Polską stoję. Stoję za Polską, która wymaga dziś zmian, wymaga odważnych decyzji i stoję za Polską, która przez pryzmat Sejmiku Wojewódzkiego będzie mogła skutecznie oddziaływać na region, do którego zamierzam pozyskiwać jak największą liczbę środków finansowych. Opowiadam się za Prawem i Sprawiedliwością i właśnie z tych list zamierzam wspierać  Prawo i Sprawiedliwość swoją wiedzą, doświadczeniem i przygotowaniem zawodowym – deklaruje kandydatka.

– Zamierzam dbać o to, żeby ta administracja samorządowa, zarówno lokalna, ale też wyższego szczebla była jak najbardziej przyjazna obywatelom, mieszkańcom i żeby urząd był jeszcze bliżej mieszkańca, żeby była to administracja nowoczesna, bo wiemy, że są ku temu narzędzia i środki finansowe przeznaczane. Bazując na wiedzy, którą dysponuję, muszę powiedzieć, że bardzo istotnym elementem, gdy patrzymy na statystyki, jest niska zdawalność w Wojewódzkich Ośrodkach Ruchu Drogowego, tam mamy niepokojące zjawisko od dłuższego już czasu, kiedy tak wiele dobrze przygotowanych przez świetnie i dobrze zorganizowane ośrodki szkolenia kierowców, ludzi młodych, jak również starszych nie zdaje egzaminów. Chciałabym się przyjrzeć realizacji tego zadania i ewentualnie podjąć działania, które przyczynia się do tego, że ta zdawalność się poprawi – deklaruje M. Pietrzak-Sikorska.

Drugim kandydatem PiS-u będzie Łukasz Grabowski, zastępca dyrektora w KRUS Poznań i wieloletni radny w Radzie Gminy Witkowo. – Interesuję się samorządem od lat i samorząd to moja pasja, więc myślę, że ja odnajdę się dobrze w Sejmiku Województwa Wielkopolskiego. Chciałbym, żeby moim zobowiązaniem i zobowiązaniem Prawa i Sprawiedliwości w powiecie gnieźnieńskim było dokończenie budowy szpitala powiatowego i w tę stronę skieruję swoje główne zainteresowania. Uważam, że należy zwiększyć także środki na budowy i remonty dróg wojewódzki przez Zarząd Rejonowy Dróg, a ponadto w nowej perspektywie Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego większe środki powinny popłynąć do powiatu gnieźnieńskiego i gmin leżących na terenie tego powiatu – twierdzi Łukasz Grabowski.

Wybory samorządowe w Polsce odbędą się już 21 października 2018 roku, a kadencja wybranych w nich radnych, w tym sejmików wojewódzkich potrwa według nowej Ordynacji Wyborczej do 2023 roku.

2 komentarzy

  • Janek
    Janek czwartek, 20, wrzesień 2018 15:31 Link do komentarza Raportuj

    No to Dolata ma słabe przebicie w PiSie. Gnieznu na liście do sejmiku należy się 2 miejsce a nasi maja 4 i 7.

  • Zbigniew
    Zbigniew wtorek, 18, wrzesień 2018 22:52 Link do komentarza Raportuj

    Czy pani dyrektor chce ręcznie wpływać na pracę egzaminatorów tak jak Pani partia sędziów? Hm...trup na drogach będzie słał się gęsto.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.