http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czterech kandydatów na prezydenta Gniezna!

Wyróżniony Czterech kandydatów na prezydenta Gniezna!

Jeszcze do 26 września można zgłaszać kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast w wyborach samorządowych zarządzonych na 21 października. Wszystko wskazuje na to, że o fotel gospodarza Gniezna powalczy czterech kandydatów!


Tomasz Budasz
Na dzisiaj znamy nazwiska trzech kandydatów, którzy zmierzą się 21 października w walce o gabinet prezydenta Gniezna przy ul. Lecha 6. O reelekcję będzie się ubiegał dotychczasowy gospodarz miasta, 46-letni Tomasz Budasz, który startuje z Komitetu Wyborczego Wyborców Tomasz Budasz – Koalicja Obywatelska. Kandydaturę tę popierają i na radnych z ramienia tego Komitetu wystartują przedstawiciele m.in. takich formacji jak: Platforma Obywatelska, Nowoczesna, Sojusz Lewicy Demokratycznej, Stowarzyszenie Wielkopolanie oraz reprezentanci kilku organizacji społecznych. – To jest porozumienie ponad podziałami. To jest koalicja, której nazwą główną jest Miasto Gniezno i jego mieszkańcy. To porozumienie chce rozwiązywać problemy dotyczące naszych mieszkańców i zna problemy tych mieszkańców – tak mówił Tomasz Budasz podczas Konwencji Wyborczej swojego komitetu.

Paweł Kamiński
Ogłoszonym już kontrkandydatem urzędującego prezydenta jest 49-letni Paweł Kamiński, którego wystawił Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. Kim jest kandydat PiS? Na jego stronie internetowej czytamy m.in.: „Mam 49 lat, jestem żonaty, mam czworo dzieci. Szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące ukończyłem w Kutnie, edukację zakończyłem uzyskaniem absolutorium na wydziale elektrycznym (kierunek elektrotechnika - sieci i systemy elektroenergetyczne) Politechniki Poznańskiej w roku 1993. Prowadzę własną firmę od 1994 roku. W latach 90-tych było to wydawnictwo muzyczne zajmujące się szeroko pojętą muzyką heavy metalową. Osiągało sukcesy nie tylko na rynku fonograficznym i prasowym w Polsce, ale również zagranicą. W tym czasie prowadziłem autorską audycję w Radiu Afera i Radiu Merkury w Poznaniu. Od 2002 roku firma zmieniła całkowicie profil swojej działalności i do dzisiaj zajmuje się branżą ślubną”.

Firma P. Kamińskiego jest też właścicielem jednego z lokalnych portali internetowych.

Jerzy Paweł Lubbe
Trzecim kandydatem, który będzie ubiegał się o stanowisko prezydenta Pierwszej Stolicy Polski jest 60-letni Jerzy Paweł Lubbe. Jego kandydaturę wystawiło Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe, którą tworzą kluby działające w Radzie Miasta Gniezna i lokalne stowarzyszenia, m.in.: Samorządni, Ziemia Gnieźnieńska i Gnieźnieńscy Patrioci. Gnieźnieńskie Porozumienie Samorządowe, oprócz kandydata na prezydenta Gniezna, wystawiło też swoich kandydatów nie tylko do Rady Miasta Gniezna, ale także do Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

Kandydat na prezydenta z GPS (na co dzień pracujący w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie jako dyrektor Wydziału Edukacji) który oficjalnie ma być ogłoszony w najbliższą środę, o sobie mówi tak: „Doświadczony samorządowiec, zawsze zabiegający o najlepsze rozwiązania dla Gniezna i jego mieszkańców. Wdowiec, ojciec dwóch dorosłych synów, szczęśliwy dziadek”.

Kandydat Kukiz15!
Jak się jednak okazuje, oprócz tych trzech kandydatów, o fotel gospodarza miasta Gniezna powalczy jeszcze jeden kandydat, wystawiony przez KKW Kukiz15. Kto nim może być? Nieoficjalnie padają dwa nazwiska: Jan Dębiec i Ryszard Niemann. Nie można jednak wykluczyć, że będzie to ktoś trzeci.

Oficjalnego kandydata na urząd Prezydenta Gniezna z ramienia Kukiz15 poznamy dzisiaj w godzinach popołudniowych. 

Tak było w 2014 roku
Przypomnijmy, że 4 lata temu w wyborach na prezydenta Gniezna, Tomasz Budasz, startujący jako kandydat Platformy Obywatelskiej wygrał w II turze z reprezentantem Prawa i Sprawiedliwości, obecnym posłem Krzysztofem Ostrowskim, którego pokonał stosunkiem głosów 56,23 proc. do 43,77 proc. głosów (12.228 głosów do 9.517 głosów).

W I turze wygrał wówczas K. Ostrowski zdobywając poparcie 35,90 proc. głosów (8.378 głosów), wyprzedzając T. Budasza - 32,32 proc. głosów (7.542 głosów), a trzeci był Jacek Kowalski z Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem (urzędujący od dwóch kadencji prezydent), którego poparło 31,78 proc. głosujących wyborców (7.415 głosów).

Jak będzie w tegorocznych wyborach? Przekonamy się 22 października, gdy poznamy wyniki wyborów.

9 komentarzy

 • Czyt.
  Czyt. piątek, 19, październik 2018 16:23 Link do komentarza Raportuj

  No kto zagłosuje na Lubego, to sie srodze zawiedzie. On już wszystkie możliwe partie w Gnieźnie przeleciał.

 • Magda
  Magda czwartek, 11, październik 2018 18:53 Link do komentarza Raportuj

  loki wiadomo. ważne, żeby w ogóle się ruszyć na wybory

 • loki
  loki czwartek, 11, październik 2018 08:01 Link do komentarza Raportuj

  Każdy głos się liczy. Każdy znajdzie swojego kandydata a idąc na wybory dajemy poparcie i zaufanie naszym faworytom.

 • Sulma
  Sulma poniedziałek, 24, wrzesień 2018 12:26 Link do komentarza Raportuj

  Ani nie będzie to Dębiec, ani Niemann, za to będzie ciekawie.

 • Thomas Szadub
  Thomas Szadub poniedziałek, 24, wrzesień 2018 10:47 Link do komentarza Raportuj

  Sprawa się rypła! Wiadomo teraz dlaczego jeden z lokalnych portali, gdzie bije po oczach kandydat na prezydenta (i właściciel portalu), jest taki "niezależny"!

 • Anna Krzaczkowska
  Anna Krzaczkowska poniedziałek, 24, wrzesień 2018 10:29 Link do komentarza Raportuj

  Panie Budasz, bój się Pan, bo p. Kamiński może Panu krwi napsuć, a nawet z Panem wygrać!

 • Marek Nowak
  Marek Nowak poniedziałek, 24, wrzesień 2018 10:24 Link do komentarza Raportuj

  Kampania zapowiada się ciekawie. Czterech kandydatów może spowodować, że będzie II tura, a wybory z 2014 roku pokazały, iż wszystko zdarzyć się może. Wtedy pewny kandydat na prezydenta, pan Kowalski, padł już w I rundzie!.

 • Obserwator
  Obserwator poniedziałek, 24, wrzesień 2018 09:53 Link do komentarza Raportuj

  Przy 4 kandydatach w w tych wyborach może się wszystko zdarzyć.

 • Marek ZYGMUNT - radny miasta Gniezna
  Marek ZYGMUNT - radny miasta Gniezna poniedziałek, 24, wrzesień 2018 09:09 Link do komentarza Raportuj

  A dzisiaj ( w Poniedziałek ) o 19.00 na poznańskiej TVP 3, debata trzech kandydatów na prezydenta miasta Gniezna. Warto posucha co maja mieszkańcom do powiedzenia !!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.