http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Marian Pokładecki dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie?

Wyróżniony Marian Pokładecki dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Gnieźnie?

Gdy w marcu, a potem w maju poznaliśmy członków „drużyny” prezydenta Tomasza Budasza, wydawało się, że rewolucja kadrowa w magistracie została już zakończona. Okazuje się jednak, że Urząd Miejski w sprawach personalnych nadal nas zaskakuje i pewnie jeszcze nie jeden raz zaskoczy... Tym razem chodzi o konkurs na dyrektora Wydziału Edukacji.


To już było...
   Przypomnijmy, że 10 marca hucznie ogłoszono to, o czym my informowaliśmy kilka dni wcześniej, a mianowicie nazwiska dyrektorów: Wydziału Rozwoju Miasta, Gospodarki i Obsługi Inwestora którym została Anna Żabińska-Pioterek, Wydziału Ochrony Środowiska którym wybrano Jerzego Pucha,  Wydziału Promocji i Kultury-  Dariusza Pajkerta, na stanowisko dyrektora Wydziału Spraw Społecznych wybrana została Agnieszka Horoszczak, obecnie kierująca Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie (stanowisko ma objąć we wrześniu), Sekretarzem Miasta została Joanna Śmigielska, a rzecznikiem prasowym Urzędu Miejskiego -  Anna Dzionek.

Dodatkowo wówczas podano że kierownikiem Referatu Obsługi Środków Zewnętrznych będzie Juliusz Trojanowski, były prezes Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego. Stanowisko inspektora ds. przygotowania i rozliczania projektów finansowanych ze środków zewnętrznych w Referacie Obsługi Środków Zewnętrznych objęła Monika Szlachetka, a  Anna Ciesielska została inspektorem w Referacie Organizacyjno-Prawnym.

– W ten sposób praktycznie kończymy czas reorganizacji pracy w Urzędzie Miejskim. Mamy gotową drużynę, która będzie wspólnie ze mną kierowała tym urzędem. Zadania tej drużyny to przede wszystkim rozwój tego miasta, pobudzenie, rozwój centrum, pozyskiwanie nowych inwestorów, ale i pozyskiwanie funduszy zewnętrznych – powiedział wówczas prezydent Tomasz Budasz.

Ale to nie był koniec
   Kilka dni później gruchnęła wiadomość, że prezydent Budasz powołał byłego prezydenta Jacka Kowalskiego na stanowisko prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Gnieźnie.

Ale i to nie był koniec personalnych nowości. Niecałe półtora miesiąca później, w maju ogłoszono wyniki konkursów na prezesów Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej, Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego i dyrektora MOK-u. Zostali nimi odpowiednio: Dariusz Zamiar - prezesem PEC-u, Piotr Stasiak - prezesem MPK i Dariusz Pilak - dyrektorem MOK-u.

Czy dyrektor już jest znany?
    Wówczas wielu obserwatorom sceny samorządowej w Gnieźnie wydawało się, że to już definitywny koniec i więcej żadnych zmian – czy jak mówią złośliwi „czystek” – w Urzędzie Miejskim nie będzie. Tymczasem wczoraj na BIP Urzędu Miejskiego ukazała się informacja o ogłoszeniu „naboru na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze Dyrektora Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie” (więcej tutaj). Termin składania aplikacji upływa 31 lipca.

Dotychczasowym dyrektorem Wydziału Edukacji jest Telesfor Gościniak, który jednak w grudniu ukończy 67 lat i przechodzi na emeryturę. Z tego wniosek, że konkurs jest potrzebny. Ale ledwie został ogłoszony konkurs, to już pojawiły się nieoficjalne informacje, że znane jest nazwisko osoby, która ma ten stołek objąć!

Wczoraj ogłoszono konkurs, a już wieczorem o godz. 19.40 otrzymaliśmy maila od osoby blisko związanej z Urzędem Miejskim w którym czytamy: - Proszę o podanie do publicznej wiadomości informacji, iż na stanowisko dyrektora Wydziału Edukacji w UM Gniezno wybrany został już p. Marian Pokładecki, choć wiadomość o konkursie została dopiero dziś, tj. 21. 07. 2015 r. zamieszczona w BIP UM Gniezno. Z poważaniem. „Budzik”.

„Na razie jestem dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 12”
   Zapytaliśmy więc samego zainteresowanego, czy zamierza ubiegać się o stanowisko dyrektora Wydziału Edukacji? – Na razie jestem dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie i tak jest na dzień dzisiejszy – odpowiedział nam M. Pokładecki. - Wszyscy o tym mówią, że mam być dyrektorem Wydziału Edukacji tylko ja nic na ten temat nie wiem – dodaje.

Tyle Marian Pokładecki, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie, ale też radny powiatowy z ramienia Platformy Obywatelskiej i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Gnieźnieńskiego.

O komentarz do tego wspomnianego wyżej maila poprosiliśmy także władze miasta. W odpowiedzi, przesłanej nam przez rzeczniczkę urzędu Annę Dzionek, czytamy: – Na stronach Biuletynu Informacji Publicznej 21 lipca 2015 roku umieszczono ogłoszenie o naborze na wolne kierownicze stanowisko urzędnicze, tj. dyrektora Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie. Czas na składanie dokumentów mija 31 lipca 2015 r. Po tym terminie rozpocznie się procedura naboru. Dziś nie wiadomo kiedy się zakończy. Urząd Miejski nie zamierza komentować spekulacji.

Do tematu wrócimy.

Na ten temat:
Dariusz Pilak - dyrektorem MOK-u, Piotr Stasiak - prezesem MPK, a Dariusz Zamiar - prezesem PEC-u! 
Jacek Kowalski prezesem Towarzystwa Budownictwa Społecznego w Gnieźnie!
Tomasz Budasz i jego drużyna! Oni mają obudzić Gniezno!
Nowi dyrektorzy, nowi kierownicy, nowi urzędnicy 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.