http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapowiada się „rewolucja” w gminie Niechanowo? „Zaproponuje zmiany o które wnioskowali mieszkańcy”

Wyróżniony Zapowiada się „rewolucja” w gminie Niechanowo? „Zaproponuje zmiany o które wnioskowali mieszkańcy”

O niespodziewanym sukcesie wyborczym, o pierwszych decyzjach na stanowisku wójta i o pomysłach na rozwój gminy z 35-letnim Szymonem Robaszkiewiczem, który w minioną niedzielę wygrał wybory na stanowisko wójta gminy Niechanowo (stosunkiem głosów 1449 do 1359 z dotychczasowym wójtem Eugeniuszem Zamiarem) rozmawia Karol Soberski.


- Gratuluję sukcesu! Skąd wzięło się Pana niespodziewane zwycięstwo?
- Muszę przyznać, że działania przedwyborcze były bardzo intensywne. Szereg spotkań z mieszkańcami gminy pozwoliły na wymianę zdań i poglądów oraz zrozumienie ich potrzeb. Zawsze słuchałem głosu mieszkańców bo przecież to oni tworzą naszą Gminę. Służyłem pomocą każdemu kto jej potrzebował, aktywnie działałem na rzecz naszej społeczności lokalnej w różnych obszarach i czynnie uczestniczyłem w wielu gminnych wydarzeniach. To, że tak duża liczba osób oddała na mnie głos daje mi wiele satysfakcji i wiary w to, że moje dotychczasowe działania były naprawdę potrzebne. Będę je kontynuował i na pewno nikogo nie zawiodę.

- Jakie pierwsze decyzje zamierza Pan podjąć będąc wójtem?
- Po objęciu funkcji Wójta przyjrzę się funkcjonowaniu Urzędu Gminy i zaproponuje zmiany o które wnioskowali mieszkańcy np. zmiana godzin pracy Urzędu, a także obrad Rady Gminy na sesjach. Na początku będę zajmował się sprawami bieżącymi i realizował stopniowo moje zamierzenia i plany wyborcze a także kontynuował już rozpoczęte zadania.

- Jak ma Pan pomysł na rozkręcenie gminy Niechanowo, bo Pan wybór świadczy, że mieszkańcy oczekują „świeżego powietrza” w gminie?
- Mam wiele nowych pomysłów, które będę stopniowo realizował przy współpracy z Radą Gminy oraz Sołtysami i radami sołeckimi. Wielu młodych ludzi ma wspaniale pomysły, które będziemy wdrażać ale pamiętam również o starszych mieszkańcach, którzy miło wspominają czasy chociażby pięknych majówek i wspólnych spotkań i integracji społecznej w tym naszym zabieganym życiu.

8 komentarzy

 • Zdenerwowany
  Zdenerwowany czwartek, 08, listopad 2018 23:46 Link do komentarza Raportuj

  Do Mieszkanka
  Prawda, coś załatwić w Urzędzie Gminy równoważy się z wyciekiem informacji do osób trzecich! to skandaliczne i nieodpowiedzialne zachowanie psełdo urzędników musi się skończyć! czas na zmiany nastał! mam nadzieję że i personalne Urzędu Gminy Niechanowo a może Kawiarni Gminnej Niechanowo...

 • Mieszkanka
  Mieszkanka niedziela, 28, październik 2018 15:11 Link do komentarza Raportuj

  Najlepsza zmiana to: wymienić personel w gminie na nowy. Połowa ludzi nie potrzebna. I ciągle spijanie kawek i czas na przyjęcie się wydłuża. A po wyjściu z gabinetu obgadywanie i udzielanie informacji osobom trzecim co nie powinno wyjść z Gminy!!! Aż odechciewa się tam wchodzić. Proszę przyjrzeć się tej sytuacji.

 • Blanka
  Blanka piątek, 26, październik 2018 21:22 Link do komentarza Raportuj

  Brawo! W końcu zapanuje porządek. Skończą się POSIADÓWY IMIENINOWE , wydłuży się czas pracy !!! W gminie była potrzebna "młoda krew" . Nowemu wójtowi życzę wytrwałości oraz samych sukcesów ???

 • nowy
  nowy czwartek, 25, październik 2018 08:23 Link do komentarza Raportuj

  Miras

  Ścieżka rowerowa do Gniezna? Świetny pomysł. Tylko nowy Wójt zapowiadał zmniejszyć zadłużenie w gminie, w związku z czym albo złamie pierwsze obietnice wyborcze, albo ścieżki do Gniezna nie będzie.

  Wicek

  Poziom kultury pozostawia wiele do życzenia.

  Szymon Robaszkiewicz

  Faktycznie był Pan wśród mieszkańców nawet w niedziele pod kościołem podczas ciszy wyborczej prowadził Pan kampanię, co jest nieetyczne i niezgodne z prawem.

 • wicek
  wicek środa, 24, październik 2018 21:10 Link do komentarza Raportuj

  Dlaczego p. Zamiar przegrał wybory ??? Bo trzeba mierzyć siły na zamiary.

 • wiesiu
  wiesiu środa, 24, październik 2018 20:20 Link do komentarza Raportuj

  OJ mądry Stefan się znalazł zamicz człowieczku nie czas na wojny czas na zgodę i mądre zarządzanie gminą

 • Miras
  Miras środa, 24, październik 2018 17:52 Link do komentarza Raportuj

  Marzy się nam mieszkańcom ścieżka rowerowa do Gniezna. I to nie koniecznie przy samej drodze.pozdrawiam

 • Stefan
  Stefan środa, 24, październik 2018 16:17 Link do komentarza Raportuj

  Bzdury pan mówi i sam w to nie wierzy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.