http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Czekają nas duże zmiany kadrowe w Starostwie!

Wyróżniony Czekają nas duże zmiany kadrowe w Starostwie!

Tuż po wyborach samorządowych wielokrotnie informowaliśmy, że nowa koalicja rządząca powiatem gnieźnieńskim zamierza dokonać głębokich zmian kadrowych i reorganizacji Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Dzisiaj już wiemy, że takie zmiany nastąpią lada dzień…


W historii powiatu gnieźnieńskiego, po każdych wyborach samorządowych, nowa ekipa, która wchodziła do Starostwa Powiatowego dokonywała gruntownych zmian kadrowych poprzez reorganizację struktury Starostwa Powiatowego. Nie inaczej będzie i tym razem.

– Planujemy taką reorganizację w Starostwie Powiatowym i chcielibyśmy tego dokonać do końca tego miesiąca. Mam nadzieję, że uda nam się to zrobić – mówi starosta Piotr Gruszczyński. – Po wtóre prowadzimy rozmowy z dyrektorami poszczególnych wydziałów Starostwa, analizujemy ich pracę i życie za chwilę pokaże w którym kierunku pójdziemy – dodaje.

Na pewno nowego dyrektora będzie miał Wydział Kultury, Sportu, Turystyki i Promocji, a wynika to z faktu, że dotychczasowy dyrektor Marcin Makohoński został radnym powiatowym i nie mógłby łączyć tych stanowisk (zapewne i tak by nie był dalej dyrektorem bo jest działaczem Prawa i Sprawiedliwości). Ponoć nazwisko tego nowego dyrektora jest już znane...

Z kolei z nieoficjalnych informacji do których dotarliśmy wynika, że nowi dyrektorzy z nadania Platformy, Nowoczesnej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej, pojawią się m.in. w Wydziale Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego, Wydziale Edukacji czy też Wydziale Inwestycji i Rozwoju Powiatu (być może niektóre z tych wydziałów po reorganizacji zmienią nazwę).

Z kręgów zbliżonych do Starostwa Powiatowego wynika też, że ma się zmienić osoba na stanowisku sekretarza powiatu, a także ma być powołane nowe stanowisko (może nawet coś na kształt biura), które będzie odpowiedzialne za kontakty z mediami, komunikację czy też szerzej ma dbać o dobry wizerunek Zarządu Powiatu.

Nieoficjalnie mówi się też, że nastąpią zmiany na stanowiskach dyrektorskich (czy też powołani zostaną nowi wicedyrektorzy) w jednostkach i urzędach podległych Starostwu.

Najbliższe dni zweryfikują wszelkie te nieoficjalne informacje.

19 komentarzy

 • Bolesław
  Bolesław sobota, 01, grudzień 2018 20:57 Link do komentarza Raportuj

  Czytam te komentarze POpleczników PO i włos się jeży na głowie. Dla nikogo z komentujących nie liczy się przygotowanie merytoryczne, wykształcenie i wykonana praca osób pełniących funkcje kierownicze w starostwie. Zwolennicy PO patrzą tylko na szyld partyjny i cieszą się, że wylecą ludzie desygnowani przez PIS, bo...zwolnią się stołki dla ,,swoich''. To pokazuje, że nie liczy się praca na rzecz powiatu i dla jego mieszkańców a ciepła posadka. Niestety coraz częściej obserwujemy, że krótka partyjna ławka pozwala nawet osobie bardzo miernej na objęcie prestiżowej funkcji bez odpowiedzialności za decyzje. Ta opcja polityczna rządziła już kilka lat temu a co zostawiła PO sobie - najdroższe ruiny nowego szpitala.

 • Antypis
  Antypis piątek, 30, listopad 2018 07:04 Link do komentarza Raportuj

  No to urząd wojewódzki się ucieszy z takich orlic tylko czy one lubią prace sezonowe, przecież za rok również Polska zostanie wyzwolona spod okupacji PiS.

 • Asia
  Asia czwartek, 29, listopad 2018 23:22 Link do komentarza Raportuj

  czy to prawda ze była sekretarz jest tez w zarządzie związków miedzyzakładowych ZOZ i z pensją wiekszą niz Starosta przeniosła się na funkcje kontrolera w starostwie?

 • obserwator
  obserwator czwartek, 29, listopad 2018 22:26 Link do komentarza Raportuj

  W Starostwie jest kilka związków zawodowych a w jednym z nich szefuje cala elita PO- 2 pokrzywdzone panie i jeden duzy pan- to Ci którzy teraz przebierają nogami i ustawiaja sie żeby do gabinetu szefa awansować w Starostwie

 • Pytajacy
  Pytajacy czwartek, 29, listopad 2018 22:04 Link do komentarza Raportuj

  Czy prawda jest, że dwoch dyrektorów już od nowego roku rozpocznie pracę w Urzędzie Wojewódzkim a jeden w jednostce UW - na stanowiskach kierowniczych?
  Jeden z nich ma prawdopodobnie podjąć pracę w komórce nadzorującej zadania realizowane przez Starostę.
  Będzie ciekawie.....

 • Z miasta
  Z miasta czwartek, 29, listopad 2018 21:45 Link do komentarza Raportuj

  Czy lokalni wobec pracodawcy mogą być dyrektorzy będący jednocześnie szefostwem związku zawodowego?

 • Ze starostwa
  Ze starostwa czwartek, 29, listopad 2018 19:30 Link do komentarza Raportuj

  Jedna z dyrektorek już zaczęła taniec wokół radnych....

 • Lato
  Lato czwartek, 29, listopad 2018 19:18 Link do komentarza Raportuj

  Dużo to wydaje się tym, którzy od lat chcą przejąć te stołki.... od zawsze nielojalni wobec PRACODAWCY....czy takim może zaufać nowy PRACODAWCA...
  Bardzo zła cecha!!!!

 • Z miasta
  Z miasta czwartek, 29, listopad 2018 17:18 Link do komentarza Raportuj

  W starostwie czas na zmiany. Wydział środowiska wydział komunikacji wydział oświaty od lat te same nazwiska które przyzwyczaily się do dyrektorowania. Oj robią dużo żeby utrzymać się na stołach....

 • Piżmak
  Piżmak czwartek, 29, listopad 2018 16:05 Link do komentarza Raportuj

  Pan Gruszczyński niech najpierw posprząta kretów w swoim środowisku, bo za chwilę będzie wielkie szum i pan starosta starosta będzie musiał zrezygnować. Polityka jest jak jest, nikomu nie można ufać.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.