http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Stringi dowodem stołeczności Gniezna?

Wyróżniony Stringi dowodem stołeczności Gniezna?

Wczoraj zakończyła się dwudniowa Koronacja Królewska. W jej ramach zorganizowana została akcja mająca na celu dostarczenie dowodów świadczących o stołeczność naszego miasta. - Chcemy zaprosić gnieźnian by wyciągnęli z szaf i z pamięci swoje prywatne dowody na stołeczność Gniezna, można powiedzieć że dowiedziemy oczywistej oczywistości – zapowiadał przed Koronacją prezydent Tomasz Budasz. Ale ta prowokacja nie do końca się udała...


Pomysłodawcą akcji był prezydent miasta Gniezna - Tomasz Budasz, który kilka dni przed Koronacją, trochę prowokacyjnie zapraszał do dostarczenia przez mieszkańców 100 dowodów na stołeczność Gniezna. - Ta akcja trochę prowokacyjne odpowiada na fakt, iż kiedyś prezydent Poznania mówił publicznie, że ma w szufladzie 99 dowodów na stołeczność Poznania. Chcemy zaprosić gnieźnian by wyciągnęli z szaf i z pamięci swoje prywatne dowody na stołeczność Gniezna, można powiedzieć że dowiedziemy oczywistej oczywistości – powiedział kilka dni temu prezydent Budasz.

Każdy z nas mógł dostarczyć taki niezbity dowód. Mogło to być zdjęcie, rysunek, rzeźba wykonana własnoręcznie, pamiątka lub coś zupełnie innego. Niestety nie udało się zebrać aż 100 dowodów na stołeczność Gniezna. Być może powodem tego, iż gnieźnianie niechętnie wzięli udział w akcji, były licznie przygotowane atrakcje, które bardziej zainteresowały naszych mieszkańców, niż udowadnianie stołeczności.

Wśród dostarczonych dowodów – a było ich kilka – największą furorę robiły stringi zrobione ze sznurków z czasów Piastów.

Ale prezydenta Budasza nie załamał taki obrót sprawy. - Dowodem na stołeczność Gniezna jest przede wszystkim to, że nadal istnieje. Co prawda nie zebraliśmy aż stu dowodów, ale to nic nie znaczy, ponieważ na biurku mam ponad 88 dowodów świadczących o tej stołeczności. Dokładam do tego, że każde dziecko od podstawówki uczy się, że Gniezno było pierwszą stolicą naszego państwa i nie nikt tego już nie zmieni – podkreśla prezydent Budasz. - Ponadto zbudowaliśmy replikę Zamku Piastów, pobijając rekord na skalę europejską, ponieważ wykorzystaliśmy w tym celu ponad 2,5 tys. kartonów. Jest to kolejny z dowodów na stołeczność naszego miasta – dodaje i zaznacza, że  Gniezno było i jest królewskim miastem i że tu powstała Polska.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.