http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„W zdrowym ciele, zdrowy duch” za nami…

Wyróżniony „W zdrowym ciele, zdrowy duch” za nami…

Stowarzyszenie pod Żaglami zorganizowało rejsy żaglówkami po jeziorze Popielewskim w Trzemesznie w ramach drugiej edycji projektu „W zdrowym ciele, zdrowy duch” dla dzieci z Domu Dziecka w Trzemesznie. Podstawowym celem projektu było wykształcenie prozdrowotnych zachowań u dzieci i młodzieży zamieszkujących na terenie naszego miasta i gminy Trzemeszno.


Dobrem wspólnym rozwijanym za pomocą projektu było propagowanie zdrowego i aktywnego stylu życia,  podniesienia witalności i odporności  poprzez aktywizację ruchową u dzieci i młodzieży nad jeziorem popielewskim w Trzemesznie, jako ciekawej i bezpiecznej formy spędzania wolnego czasu. Dodatkowo członkowie stowarzyszenia zaprezentowali zasady ogólno przyjęte bezpieczeństwa nad wodą, w wodzie i na wodzie.

Przed rozpoczęciem rejsów został przeprowadzony instruktaż  określający zasady panujące podczas żeglowania na jednostkach pływających, bezpiecznych zachowań podczas rejsów oraz konieczności stosowania kamizelek ratunkowych lub asekuracyjnych. W czasie rejsów panowały typowe warunki pogodowe tj. wiejący wiatr o sile ok. 3 skali Beauforta, który spowodował że rejsy dla naszych „ młodych wilków morskich” były bardzo atrakcyjne i ukazały prawdziwy charakter sportu jakim jest - żeglarstwo.

Jak zawsze po przeprowadzeniu rejsów zorganizowaliśmy ognisko, przy którym wszyscy wspólnie piekliśmy kiełbaski i wspominaliśmy doznane wzmagania na wodzie.

Szczególne podziękowania kierujemy dla naszych uczestników, którzy pomimo dość trudnych warunków atmosferycznych podejmowali trud żeglarski, prezentowali właściwą postawę i stworzyli  wspaniałą atmosferę podczas rejsów jachtami.

Projekt współfinansowany był ze środków budżetu gminy Trzemeszno.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.