http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Młodzież tańczy coraz lepiej!

Wyróżniony Młodzież tańczy coraz lepiej!

Taniec jest jedną z tych rzeczy, które młodzi ludzie kochają dziś najbardziej. Można się było o tym przekonać obserwując zmagania w zorganizowanym konkursie międzyszkolnym. Zwycięzcą chyba jest dziś każdy, kto odważył się zaprezentować swoje umiejętności choreograficzne przed tak dużą publicznością, a ta odwdzięczała się każdorazowo szczerymi, emocjonalnymi okrzykami i brawami.


Dziś przed południem w jednej w sal sportowych kompleksu przy ul. Sobieskiego odbyły się XI Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Aerobiku i Innych Formach Tanecznych. Organizatorzy cyklicznej imprezy jeszcze raz przypomnieli, że celem akcji jest propagowanie wśród młodzieży zdrowego stylu życia oraz nowoczesnych form gimnastycznych i tanecznych. - Cieszę się, że jest z nami tak duża reprezentacja różnych szkół z terenu powiatu gnieźnieńskiego – zauważył podczas ceremonii otwarcia zawodów Marcin Makohoński, dyrektor Wydziału Kultury, Turystyki, Sportu i Promocji w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie. - Aerobik i wszelakie formy tańca towarzyskiego są najbardziej widowiskowe więc z pewnością będzie na co popatrzyć – dodał, życząc wszystkim dobrej zabawy.

- Ruch dla każdego jest ważny, w każdym wieku i nie ważne, czy to dziecko, młodzież czy osoba dorosła. Taniec jest taką rzeczą, którą można wykonywać przez całe życie i poprzez to chcielibyśmy tę aktywność młodzieży zaszczepić – tłumaczy Wioletta Nowaczyk, jedna z organizatorek konkursu i nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie. - Przez te wszystkie programy telewizyjne, które są teraz modne,  to tam wszędzie przewija się taniec. To jest bardzo dobra reklama tego tańca, a młodzież z tego czerpie chęci i pomysły. Oni widzą, że można coś osiągnąć przez ten taniec w swoim życiu – zauważa W. Nowaczyk.

Organizatorki zdradzają nam także, że z roku na rok wraz ze wzrostem poziomu tańca maleje liczba osób decydujących się na udział w konkursie. - Jest trochę mniej tych osób niż w latach poprzednich, bo chyba trochę boją się konkurencji, takie zjawisko da się zauważyć, ale nie jest źle, frekwencja jest cały czas dobra – twierdzi Joanna Olszewska-Kowalska, nauczyciel wychowania fizycznego, która wywodzi, że wyselekcjonowała się pewna część tańczących, którzy robią to coraz bardziej profesjonalnie. - Widzimy takie małe grupki młodzieży, które chętnie się angażują w taniec i poświęcają tej pasji trochę swojego wolnego czasu. Ten, kto kocha taniec, to przychodzi i tańczy. Oni tańczą coraz lepiej – przyznaje J. Olszewska-Kowalska.

Jedna z par, z którą udało się przez krótką chwilę porozmawiać za kulisami, pomiędzy jednym a drugim występem przyznaje, że poziom jest wysoki. - Poznaliśmy się w szkole w tamtym roku i tak jakoś wyszło, że mamy wspólną pasję, więc zaczęliśmy ją razem realizować – mówi Daria Kozakiewicz, która wraz ze swoim partnerem w tańcu przygotowywała się do konkursu przez ostatnie dwa tygodnie. - Daria bardziej tańczy rytmy latino, dlatego nasz wybór padł na baciatę i salsę – dodaje o rok młodszy od niej kolega Krystian Wojciechowski, oboje są uczniami Zespołu  Szkół Ekonomiczno-Odzieżowych w Gnieźnie.

Z jury konkursu zasiadł tym razem także jeden z nauczycieli ZSEO w Gnieźnie, który przyznał się nam do tego, że dawał wszystkim maksymalną ilość punktów. - Dla mnie to jest trudne zadanie, bo powiem szczerze, że nie za bardzo znam się na tańcu, ale oceniam takie wrażenie artystyczne tego wszystkiego i naprawdę to, co się teraz w tej sali dzieje to jest duże show – mówi Jakub Stranz, nauczyciel wychowania fizycznego. - Każda z prezentujących się osób przenosiły nas w inne krainy, od bajkowych po gangsterskie. Opanowanie ruchu u niektórych tych ludzi to jest coś, więc czapki z głów. Ja jestem pod wielkim wrażeniem – podsumowuje.

Niekwestionowaną zwyciężczynią w konkurencji tańca indywidualnego została dobrze wszystkim już znana Sara Kaźmierska (przypomnijmy, że Sara otrzymała Nagrodę Specjalną „Człowiek Roku 2015” w plebiscycie organizowanym przez nasz portal).

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.