http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dagmara Grygiel i Filip Przygocki najlepsi w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK!

Wyróżniony Dagmara Grygiel i Filip Przygocki najlepsi w etapie rejonowym Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK!

Po raz 27. ruszyła w tym roku szkolnym Ogólnopolska Olimpiada Promocji Zdrowego Stylu Życia organizowana przez Polski Czerwony Krzyż. Do 30 listopada trwał w szkołach powiatu gnieźnieńskiego etap szkolny. Uczestnicy rozwiązywali w nim test wiedzy z zakresu m.in. prawidłowego odżywiania, problemów zdrowotnych współczesnego świata, ekologii i pierwszej pomocy.


W piątek, 14 grudnia w gościnnych murach dawnego Medycznego Studium Zawodowego w Gnieźnie odbyło się podsumowanie etapu rejonowego XXVII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK. Uczestnicy startowali w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja oraz szkoły średnie. O godzinie 12.00 pracownice Oddziału Rejonowego PCK w Gnieźnie - Krystyna Król oraz Wanda Słomowicz powitały uczestników konkursu oraz ich opiekunów.

Olimpiada, mimo charakteru konkursowego, nie jest nastawiona na rywalizację, a na wymianę doświadczeń oraz rozwijanie i doskonalenie umiejętności. Jest corocznie przedsięwzięciem kilkustopniowym i obejmuje etapy: szkolny, rejonowy, okręgowy (wojewódzki) oraz centralny. Jej celem jest promowanie zdrowego stylu życia, pogłębianie wiedzy na temat zagrożeń oraz inicjowanie i realizowanie działań o charakterze prozdrowotnym w środowisku lokalnym. Zwycięzca Olimpiady otrzyma indeks na wybrany kierunek studiów na Wydziale Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Głównym partnerem Olimpiady po raz szósty została Coca – Cola HBC Polska.

Podczas etapu rejonowego Olimpiady w Gnieźnie 14 uczniów rozwiązywało test składający się z 30 pytań. O godzinie 13.30 ogłoszono wyniki. Poprzedziła je trzykrotna dogrywka o miejsce pierwsze w kategorii szkół średnich. Finaliści miejsc I – III w obu kategoriach oraz pozostali uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe.  

Kategoria szkoły podstawowe/gimnazja
I miejsce – Dagmara Grygiel (Szkoła Podstawowa w Dębnicy)
II miejsce – Wiktoria Wojtkowiak (Gimnazjum w Kłecku)
III miejsce – Ewa Błasiak ( Szkoła Podstawowa w Czerniejewie)
Udział: Julia Czyżak (Szkoła Podstawowa Nr 2 w Gnieźnie), Zofia Błaszak (Szkoła Podstawowa Nr 5 w Gnieźnie), Aleksandra Nowak (Szkoła Podstawowa Nr 6 w Gnieźnie), Jagoda Kozielska (Szkoła Podstawowa Nr 8 w Gnieźnie), Partycja Świercz (Zespół Szkolno – Przedszkolny w Kłecku).

Kategoria szkoły średnie
I miejsce – Filip Przygocki (I LO w Gnieźnie)
II miejsce – Zofia Majewska  (III LO w Gnieźnie)
III miejsce – Natalia Berkowska (II LO w Gnieźnie)
Udział: Mateusz Małkowski (ZSP Nr 1 w Gnieźnie), Ewelina Woźniak (ZSP Nr 2 w Gnieźnie), Izabela Urbanek (Akademickie Liceum Ogólnokształcące Milenium w Gnieźnie).

Do etapu okręgowego awansowali: Dagmara Grygiel (SP w Dębnicy) oraz Filip Przygocki (I LO w Gnieźnie). To oni będą reprezentowali 15 marca 2019 r. w Poznaniu powiat gnieźnieński. Życzymy finalistom powodzenia na dalszym etapie konkursowych zmagań. Oddział Rejonowy PCK w Gnieźnie serdecznie dziękuje Dyrekcji dawnego „Medyka” za pomoc w organizacji etapu rejonowego XXVII edycji Olimpiady.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.