http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzień Św. Patryka w Fałkowie

Wyróżniony Dzień Św. Patryka w Fałkowie

Przedszkolaki z Fałkowa kolejny już raz mieli okazję rozwinąć swoją wiedzę na temat kraju leżącego w Europie. Tym razem z okazji Dnia Świętego Patryka poznali tradycje Irlandii.


Obowiązującym kolorem tego dnia w przedszkolu była zieleń, nawiązująca do trawiastego krajobrazu Irlandii i symbolizująca koniczynę.  Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały różnych opowiadań i legendy o świętym Patryku oraz na temat zwyczajów i symboli-trójlistnej koniczynki oraz irlandzkiego skrzata Leprechauna.

W czasie irlandzkich piosenek dzieci nauczyły się tańczyć, skakać, klaskać oraz wykonywać skłony w prawą i lewą stronę. Podczas zabaw przedszkolaki utrwalały angielskie słówka oraz dowiedziały się jak wygląda flaga Irlandii.  

Najważniejsze w tym dniu jednak było to, iż dzieci poznały małego skrzata Irlandii o imieniu Leprechaun, który, jak głosi legenda, ukrywa złoto na końcu tęczy o czym osobiście dzieci mogły się przekonać, rozwiązując zagadki i odszukując garniec ze złotem.

Przez cały dzień niezawodne przedszkolne kucharki w zmowie z Leprikonem przyrządzały przepyszne zielone przysmaki takie jak: zielona pasta jajeczna, ogóreczki, zupa z zielonego groszku, zielony makaron z sosem serowo-śmietanowym z nutką szpinaku, kiwi i zielone ptasie mleczko.

To był wyjątkowo zielony dzień!

Ostatnio zmienianyponiedziałek, 18 marzec 2019 19:42

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.