http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Bezpiecznie na wsi...”

Wyróżniony „Bezpiecznie na wsi...”

W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie podsumowano wczoraj konkurs plastyczny organizowany przez Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”.


Za nami już IX edycja konkursu plastycznego „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje a dziecko obserwuje”. Akcja tradycyjnie była skierowana do dzieci ze szkół podstawowych z terenów wiejskich. W powiecie gnieźnieńskim w tym roku do konkursu zostały zgłoszone 73 prace z 5 szkół. Organizatorem konkursu jest Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego przy współudziale  Państwowej Inspekcji Pracy. Konkurs swoim honorowym patronatem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski.

Co może zagrażać dziecku w gospodarstwie rolnym? Jak bezpiecznie bawić się na wsi ? Gdzie powinno znajdować się dziecko podczas pracy maszyny rolniczej? Na te pytania i na wiele innych odpowiadają prace nadesłane na konkurs plastyczny, który opowiada o zagrożeniach wynikających dość często ze zwykłej dziecięcej ciekawości.

– Prowadzimy działania z zakresu prewencji, aby konsekwentnie dążyć do zmniejszenia liczby wypadków w rolnictwie. Pogadanki, filmy edukacyjne, darmowe książeczki i kolorowanki to ważne narzędzia, które służą podniesieniu świadomości bezpieczeństwa pracy na wsi już u najmłodszych – tłumaczy Łukasz Grabowski, zastępca dyrektora regionalnego KRUS w Poznaniu. – Statystyki wskazują na chwilę obecną, że wypadków w rolnictwie jest coraz mniej. Systematyczny spadek wypadkowości w rolnictwie związany jest niewątpliwie z postępującą mechanizacja gospodarstw rolnych – zauważa Ł. Grabowski.

Laureatami konkursu zostali:
- w kategorii klas 0-III:
1. Oliwia Baumert - SP w Kłecku
2. Barbara Kaczmarek - SP w Kłecku
3. Filip Konieczka - SP w Niechanowie
wyróżnienie: Oskar Przybysławski - SP w Kłecku

- w kategorii klas IV -VIII:
1. Julian Tabaka - SP w Niechanowie
2. Mateusz Młodnicki - SP w Szczytnikach Duchownych
3. Marcin Szajda - SP w Trzemżalu
wyróżnienie:  Zuzanna Konieczka - SP w Niechanowie i Julia Szymańska - SP w Trzemżalu

Podsumowanie konkursu odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie z udziałem wójta gminy Niechanowo - Szymona Robaszkiewicza oraz radnego powiatu gnieźnieńskiego - Zbigniewa Bręklewicza.

Ostatnio zmienianywtorek, 04 czerwiec 2019 11:52

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.