http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wędkarstwo łączy pokolenia

Wyróżniony Wędkarstwo łączy pokolenia

Afrykańskie upały na koniec wakacji nie odstraszyły wędkarzy zrzeszonych w Stowarzyszeniu Miłośników Wędkarstwa w Mieleszynie. Cykliczne zawody,  rozegrane tym razem o Puchar Wójta Gminy Mieleszyn Artura Hańczaka  zgromadziły 16 zawodników. Podczas pięciogodzinnych zmagań uczestnicy złowili 22,5 kg ryb. Zwycięzca - Czesław Zamiar poszczycił się wagą łączną 4,5 kg, głównie płoci i leszczy.


Jezioro Świniary przywitało uczestników dość wysoką falą i wysoką temperaturą. Punktualnie o godzinie 9.00  Adam Cichy – prezes Stowarzyszenia  rozpoczął losowanie stanowisk, na których chwilę później zawodnicy rozpoczęli swoje zmagania. Przygotowane wcześniej zanęty wylądowały w jeziorze i każdy z wędkarzy z uwagą zaczął wpatrywać się w spławik miarowo kołysający się na tafli jeziora. Pierwsze zdobycze trafiły do siatek już po kilku minutach.

Niepostrzeżenie wybiła  godzina 11.00. Ogłoszono więc przerwę na posiłek i kawę. Dzięki uprzejmości Koła Gospodyń Wiejskich z Przysieki  uczestnicy posilili się przepyszną grochówką z - cytując Roberta Makłowicza – „słuszną ilością kiełbasy”. Zarządzona przerwa była okazją do wymienienia się spostrzeżeniami na tematy wędkarskie oczywiście  Jeden drugiego pytał  o rodzaj przynęty, zanęty, sposób łowienia i efekty dotychczasowych zmagań .

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Wędkarstwa w Mieleszynie  spotykają się raz w  miesiącu na zawodach wędkarskich, które organizujemy. Nie mają one charakteru tylko sportowego. Jest to dla nas okazja do miłego spędzenia wolnego czasu nad wodą. Jest to też okazja do wymiany doświadczeń i zwykłej rozmowy wśród wędkarskiej braci. Cieszę, się że łączymy pokolenia, bowiem wśród zawodników jest młodzież szkolna a najstarszy uczestnik ma 80 lat – mówi Adam Cichy, prezes Stowarzyszenia. Trzy godziny później dźwięk gwizdka oznajmił zakończenie wędkarskiej potyczki.  Zawodnicy opuścili swoje stanowiska i z niecierpliwością oczekiwali werdyktu wędkarskiej wagi.

Pierwsze miejsce z wagą 4,5 kg zajął Czesław Zamiar zaraz za nim uplasował się Adam Cichy  – 3,955 kg. Trzecia lokata przypadła Tadeuszowi Rychwalskiemu z wynikiem 2,825 kg.

Puchary ufundowane przez wójta Gminy Mieleszyn Artura Hańczaka w zastępstwie włodarza gminy wręczył Adam Cichy. Organizatorzy nie zapomnieli o pozostałych uczestnikach, bowiem każdy z nich otrzymał drobne upominki.

Ostatnio zmienianyniedziela, 01 wrzesień 2019 23:17

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.