http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„EKO-Strażnicy środowiska w Gnieźnie” nagrodzeni!

Wyróżniony „EKO-Strażnicy środowiska w Gnieźnie” nagrodzeni!

„EKO-Strażnicy środowiska w Gnieźnie” to kampania edukacyjna prowadzona w gnieźnieńskich szkołach i przedszkolach. W jej trakcie odbywały się warsztaty prowadzone przez edukatorów ekologicznych, mające na celu kształtowanie prawidłowych postaw w zakresie ochrony środowiska i wyjaśnianie zagadnień z tym związanych. Tematyka tegorocznej akcji dotyczyła zagadnień związanych z czystym powietrzem, selektywną zbiórką odpadów oraz kwestiami zrównoważonego rozwoju. W kampanii wzięło udział blisko 3000 dzieci z przedszkoli oraz szkół podstawowych z klas II-III i VI-VII.


Uczestnicy warsztatów poznawali przyczyny występowania smogu oraz sposoby walki z nim, a także zasady prawidłowej segregacji odpadów komunalnych. Ponadto, omawiano zagrożenia wynikające z niewłaściwego postępowania z odpadami. Chętni mogli wziąć udział w konkursach. Zadaniem dzieci młodszych było stworzenie „mapy myśli” ukazującej przyczyny powstawania smogu oraz pokazanie skutków i zagrożeń, jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie powietrza. Natomiast dzieci z klas starszych przygotowali makietę antysmogową ukazującą nie tylko zagrożenia wynikające z nadmiernej emisji spalin, ale też działania, które należy podjąć w celu walki ze smogiem. Dziś podsumowano projekt oraz nagrodzono laureatów konkursów.

W kategorii przedszkola, w konkursie na przygotowanie edukacyjnego kącika recyklingowego zachęcającego dzieci, grono pedagogiczne oraz rodziców, dziadków, opiekunów do selektywnej zbiórki odpadów komunalnych laureatami zostali:

I miejsce Przedszkole nr 9 „Leśne Ludki”
II miejsce przedszkole nr 14 „Mali Piastowie”
III miejsce Przedszkole nr 13 „Gniazdo Orląt”

W kategorii szkoły podstawowe klas II i III nagrody zdobyli:
I miejsce zajęła Oliwia Nowak z klasy 2c SP nr 12
II miejsce zajęła Antonina Stróżyk z klasy 3bv SP nr 10
III miejsce przypadło Pauli Wiśniewskiej z klasy 2b Sp nr 5

W konkursie dla klas VI i VII nagrody zdobyli:
I miejsce zajęła Nadia Naftaniuk z klasy 6c SP nr 9
II miejsce Weronika Rusiecka z klasy 6c SP nr 9
III miejsce Jakub Grzybowski z klasy 6d SP nr 3

Ponadto wyróżniono uczniów biorących udział w obu konkursach.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Kampania dofinansowana została ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Łączna kwota dofinansowania działań edukacyjnych w przedszkolach i szkołach podstawowych w formie dotacji wynosi 15.550,00 zł - https://www.wfosgw.poznan.pl/

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.