http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kramy już stoją! Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy!

Wyróżniony Kramy już stoją! Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy!

Po raz szósty na gnieźnieńskim Rynku ruszył dzisiaj w samo południe Jarmark Bożonarodzeniowy wypełniony rękodziełem, lokalnymi przysmakami i świątecznymi ozdobami oraz cieszącej się sporą popularnością strefy food-trucków. Mimo chwilami padającego deszczu na Rynku pojawiło się wielu mieszkańców Pierwszej Stolicy Polski oraz gości z sąsiednich gmin i powiatów.


Na płycie Rynku znajduje się 25 kramów oraz strefa foodtrucków poszerzona o namiot gastronomiczny, które są dostępne w godzinach od 12.00 do 19.00. Na Jarmarku możemy  zakosztować smakołyków regionalnych: oscypków, wędlin, pieczywa, grzanego piwa i wina oraz zrobić świąteczne zakupy.

Asortyment obejmuje też ozdoby choinkowe, zabawki i stroiki. Można również kupić miody, słodycze oraz wyroby piekarnicze, jak i wina. Dodatkową atrakcją jest strefa foodtrucków, w której są sprzedawane np. pierogi, burgery, kołacze węgierskie oraz potrawy kuchni meksykańskiej czy włoskiej.

Wszystkich mieszkańców Gniezna, jak i sąsiednich gmin zapraszamy na Rynek od dzisiaj do 8 grudnia, gdzie poczujemy klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Fot. A. Soberska

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.