http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gnieźnieński Klub Seniora rozpoczyna działalność

Wyróżniony Gnieźnieński Klub Seniora rozpoczyna działalność

Zakończyła się rekrutacja do Gnieźnieńskiego Klubu Seniora, który mieści się w zrewitalizowanym budynku przy ulicy Sportowej w Gnieźnie. Wyłonionych 70. osób będzie od wtorku, 7 stycznia brało udział w szeregu zajęć.


Zajęcia w Gnieźnieńskim Klubie Seniora mają na celu wypełnić seniorom czas wolny poprzez rozwijanie umiejętności i indywidualnych zainteresowań, a także zwiększyć aktywność osób starszych w życiu społecznym i kulturalnym. Plan zajęć jest bogaty w atrakcje. Znajdziemy w nim m.in. warsztaty: plastyczne, teatralne, muzyczne. Ponadto zajęcia nastawione na działalność prozdrowotną- zajęcia sportowe nordic walking, ale także codzienne spotkania z dietetykiem. GKS to również wsparcie dla seniorów w obszarze poradnictwa prawnego, gdyż uczestnicy zajęć będą mogli liczyć na omawianie zmieniających się przepisów. Poza zajęciami na miejscu, organizowane będą również wyjścia do kina czy do teatru, a także wycieczki np. po Trakcie Królewskim. W ramach GKS odbywać się będą również konkursy mające na celu wyzwolenie kreatywności wśród uczestników.

Gnieźnieński Klub Seniora czynny będzie pięć dni w tygodniu, od pon. do pt. w godzinach 10.00 do 18.00. Zajęcia odbywać się będą w dwóch grupach – 10.00-14.00 oraz 14.00 – 18.00. Projekt skierowany był do osób, które ukończyły 60 lat, osób zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, osób z aktualnym orzeczeniem o niepełnosprawności lub oświadczeniem o niesamodzielności.

Projekt „Gnieźnieński Klub Seniora” realizowany jest przez Miasto Gniezno na podstawie umowy o dofinansowanie zawartej z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego, współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, w kwocie ponad 1,4 mln (1.436.550,48 zł). W projekcie udział bierze- na zasadzie partnerstwa- Stowarzyszenie „Wielkopolanie".  Całkowita wartość przedsięwzięcia to ponad 1,5 mln (1.512.158,40 złotych). Czas realizacji projektu od 30.09.2019r. do 29.09.2022 roku. Zasadniczym celem projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych dla 210 osób. Każdego roku zatem planowane jest przyjęcie 70 osób.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.