http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Gmina Gniezno: stop dzikim wysypiskom śmieci

Wyróżniony Gmina Gniezno: stop dzikim wysypiskom śmieci

Do referatu ochrony środowiska, rolnictwa i spraw lokalnych Urzędu Gminy Gniezno wpłynęła pod koniec kwietnia informacja  o wyrzuconych śmieciach - odpadach samochodowych na przystanku autobusowym we wsi Wełnica.


Jak się okazuje, miejsce przystanku po raz kolejny stało się wysypiskiem nielegalnych odpadów. Tym razem czujność mieszkańca Wełnicy pomogła w ujęciu sprawcy czynu. W wyrzuconych śmieciach znajdowały się dokumenty potwierdzające dane osobowe sprawcy. Pracownicy urzędu zawiadomili Komendę Powiatową Policji w Gnieźnie o popełnieniu wykroczenia i poprosili o interwencję. Funkcjonariusze skontaktowali się z mieszkańcem Jankówka, który przyznał się do popełnienia wykroczenia i został ukarany mandatem. Każdego dnia wyrzucane są śmieci niszcząc otoczenie  domostw,  zanieczyszczając środowisko, stwarzając zagrożenie dla naszego zdrowia.

Urzędnicy gminy czasami kilka razy w miesiącu reagują na podobne zdarzenia, wyrzucone części samochodowe, gruz i inne odpady. Ta przykładowa sytuacja niech stanie się przestrogą dla każdego, kto  nosi się z podobnymi zamiarami. Mieszkańcy są czujni, chcą chronić siebie i swoje  środowisko.
Ostatnio zmienianyponiedziałek, 27 kwiecień 2020 22:41

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.