http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpghttp://informacjelokalne.pl/images/banners/nbaner01.jpg

Rolnicy z Mielżyna obchodzili Święto Plonów

Wyróżniony Rolnicy z Mielżyna obchodzili Święto Plonów

Do grona miejscowości świętujących uroczyście Święto Plonów dołączył Mielżyn. Przy pięknej pogodzie rozpoczęły się tradycyjne obchody dożynkowe. Mszę świętą z podziękowaniem za tegoroczne zbiory odprawił ks. proboszcz Sławomir Zadłużny. Następnie przy muzyce i śpiewie barwny korowód dotarł na plac przy świetlicy wiejskiej.


Gości, wśród których znalazł się Marian Gadziński, burmistrz gminu Witkowo i Marcin Makokoński, reprezentujący Starostę Gnieźnieńskiego, powitała sołtys Gabriela Szeszycka. Jednak najważniejszymi gośćmi byli mieszkańcy i rolnicy.

W części artystycznej zaprezentował się Zespół Tańca Ludowego Swojacy z Moszczanki koło Raszkowa. Były tańce z Wielkopolski, ale z innych regionów. Starostami dożynek była Joanna Markiewicz i Leszek Janiak rolnicy z Mielżyna.

Na dożynkach nie zabrakło darmowego poczęstunku i darmowych atrakcji dla dzieci. Dodatkowym powodem do świętowania było oddanie do użytku nowej nawierzchni przy świetlicy wiejskiej. Dozynki zakończyły się zabawą taneczną.

- W ubiegłym roku po raz pierwszy zaprosiliśmy zespół ludowy. Pomysł się spodobał i w tym roku przyjechał inny zespół. W zorganizowaniu oprócz sponsorów dużą pomocą służyli strażacy z OSP Mielżyn i panie z KGW oraz mieszkańcy – mówi sołtys G. Szeszycka. - Cieszy mnie to, że mieszkańcy Mielżyna jak i okolicznych wiosek docenili trud organizatorów i przyszli tradycyjnie świętować – dodaje.

Ostatnio zmienianywtorek, 06 wrzesień 2016 10:10

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.