http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny już wybrany!

Wyróżniony Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny już wybrany!

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. Stanisława Mikołajczyka w Gnieźnie odbył się Międzyszkolny Konkurs na Najpiękniejszy Stroik Wielkanocny. Uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych powiatu gnieźnieńskiego, w grupach 2- osobowych, wykorzystując materiały pochodzenia naturalnego, zaprezentowali wiosenne kompozycje o tematyce wielkanocnej.


Patronat nad konkursem sprawowało Starostwo Powiatowe w Gnieźnie reprezentowane przez Marka Nowowiejskiego oraz  Wielkopolska Izba Rolnicza, której przedstawicielem był Zbigniew Stajkowski.

Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości artystycznej oraz popularyzowanie tematyki florystycznej. Ocenie podlegały walory artystyczne, kompozycyjne, stopień trudności oraz parametry kompozycji zgodne z zasadami konkursu. Kompozycje oceniała komisja w składzie: Małgorzata Pełczyńska właścicielka firmy Zielona Fabryka, Wioletta Melcer z WIR w Gnieźnie oraz  Marek Nowowiejski z Starostwa Powiatowego w Gnieźnie.

Ostatecznie jury przyznało trzy nagrody. Wśród laureatów znaleźli się:
I  miejsce - Zespół  Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Gnieźnie
II miejsce - III Liceum Ogólnokształcące w Gnieźnie
III miejsce - Gimnazjum nr 3 w Gnieźnie

Konkurs został zorganizowany i przygotowany przez nauczycieli Technikum Architektury Krajobrazu Paulinę Zakolską-Dębską oraz Ewę Helik.

 

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.