Rolnicy z gminy Kiszkowo podziękują za tegoroczne plony w Węgorzewie!

Wyróżniony Rolnicy z gminy Kiszkowo podziękują za tegoroczne plony w Węgorzewie!

W sobotę, 26 sierpnia odbędą się Dożynki organizowane przez gminę Kiszkowo. Gospodarzem tegorocznego święta będzie miejscowość Węgorzewo. Komitet dożynkowy zaproponował, aby gospodarzami ceremonii dożynkowej byli: Monika Pszeniczka i Seweryn Wawrzyniak.


Pani Monika wspólnie z mężem Ryszardem prowadzi gospodarstwo rolne w Węgorzewie o powierzchni 21 ha, na której prowadzą produkcje zwierzęca i roślinna osiągając wysoki wyniki produkcji. Starościna święta plonów jest mamą dwójki dzieci, chętnie angażuje się w działalność społeczną na rzecz wsi.

Pan Seweryn prowadzi gospodarstwo rolne o powierzchni 28 ha. Jego praca skierowana jest na produkcję roślinną i zwierzęcą.

Dożynki Gminne w Kiszkowie zaplanowane na 26 sierpnia, rozpoczną się o godzinie 15.00, mszą świętą w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kiszkowie. Po zakończonej mszy św. korowód dożynkowy wyruszy w stronę boiska sportowego w Kiszkowie, gdzie ok. 16.00 rozpoczną się uroczystości obrzędowe święta plonów z udziałem zespołu folklorystycznego „Szamotuły”.

Po części obrzędowej, odbędzie się dożynkowe muzykowanie: 17.30 występ orkiestry dętej z Gniezna, pod kierownictwem Marcina Makohońskiego, 18.00 koncert zespołu „Szamotuły” i  o godz. 19-tej swoimi skeczami bawić nas będzie kabaret „Czwarta fala”. Na godz. 20.15 przewidziany jest koncert zespołu Soleo, a następnie zabawa taneczna, którą poprowadzi Dj Śniadanko.

Dożynkom towarzyszyć będzie wiele atrakcji: m.in. konkurs na najładniejszy wieniec dożynkowy oraz atrakcje dla dzieci.

Ostatnio zmienianyśroda, 09 sierpień 2017 23:20

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.