http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Święto Plonów Gminy Łubowo już 26 sierpnia! K.A.S.A. gwiazdą dożynek!

Wyróżniony Święto Plonów Gminy Łubowo już 26 sierpnia! K.A.S.A. gwiazdą dożynek!

Dzisiaj w Łubowie poznaliśmy starostów tegorocznych Dożynek Gminy Łubowo, które w sobotę, 26 sierpnia odbędą się w Dziekanowicach. Starościną dożynek jest Katarzyna Piasecka z Siemianowa, a starostą – Ryszard Skubiszyński z Wierzyc. Gwiazdą muzyczną Święta Plonów jest Krzysztof Kasowski - K.A.S.A.


- Tegoroczne dożynki naszej gminy odbędą się w sobotę, 26 sierpnia w Dziekanowicach. Święto Plonów rozpocznie się o godz. 14.30 mszą świętą w drewnianym kościele na terenie Wielkopolskiego Parku Etnograficznego. Po eucharystii korowód dożynkowy przejdzie ze skansenu na plac za siedzibą dyrekcji Muzeum, gdzie odbędą się dalsze uroczystości dożynkowe – mówi Andrzej Łozowski, wójt gminy Łubowo. - Dożynki wpisały się już na stałe w cykl przedsięwzięć gminy Łubowo, są naszą lokalną tradycją i czasem w którym dziękujemy Panu Bogu za plony danego roku – dodaje.

Starościną dożynek jest Katarzyna Piasecka z Siemianowa, a starostą – Ryszard Skubiszyński z Wierzyc.

Katarzyna Piasecka wraz z mężem (mają dwie córki i jednego syna) prowadzi gospodarstwo o wielkości 6 hektarów. Zajmują się uprawą zbóż i hodowlą zwierząt. Pani Katarzyna jest też członkinią Rady Sołeckiej w Siemianowie, gdzie udziela się społecznie. - Bycie starościną dożynek gminnych jest dla mnie wielkim wyróżnieniem – przyznaje K. Piasecka.

Z kolei Ryszard Skubiszyński, wspólnie z żoną, prowadzą 21-hektarowe gospodarstwo i wychowują trzymiesięczną córeczkę. - Uprawiamy głównie zboża i hodujemy bydło oraz trzodę chlewną – mówi R. Skubiszyński, który podkreśla, że propozycja, by został starostą dożynek była dla niego wielkim zaskoczeniem, a jednocześnie wyróżnieniem. Zarówno starościna, jak starosta gminnych dożynek w Łubowie zaznaczają, że praca na wsi jest ciężka, ponieważ nie ma stabilności cen. - Można sobie planować, ale gdy ceny spadną, to już jest po planach – dodaję.

Na dzisiejszym spotkaniu z dziennikarzami na którym przedstawiono starostów dożynek, obecne były także dwie radne gminy Łubowo: Beata Łabędzka z Komisji Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej oraz Hanna Cegiel z Komisji Rewizyjnej, które także są mocno zaangażowane w przygotowanie tegorocznego Święta Plonów Gminy Łubowo.

Gwiazdą muzyczną Święta Plonów jest Krzysztof Kasowski – K.A.S.A. Więcej szczegółów na temat program dożynek już wkrótce w naszym portalu.

Ostatnio zmienianyniedziela, 27 sierpień 2017 00:14

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.