http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Festiwal Kwiatów w Dębnicy

Wyróżniony Festiwal Kwiatów w Dębnicy

Nie jest prawdą, że z kwiatami już „nic się nie da zrobić”, przykładem tego były Dni Sztuki, które ze względu na trwającą rozbudowę szkoły w Dębnicy, gościły w miejscowej świetlicy wiejskiej. Bohaterem tegorocznych 20. Dni Sztuki były urocze i ponadczasowe kwiaty. Mając na uwadze potrzebę podziwiania rzeczy pięknych, do których z pewnością można zaliczyć kwiaty, podjęliśmy trud zorganizowania Festiwalu Kwiatów.


Kwiaty, doskonałe wytwory przyrody zawsze wzbudzały w człowieku najwyższe doznania estetyczne, a fascynacja ich pięknem zostawiła na trwałe ślady w naszej kulturze.

W czasie tegorocznego Festiwalu Kwiatów skupiliśmy się na sztukach plastycznych, fotografii, poezji i tańcu. Mocną dziedziną twórczą współczesnej rzeczywistości są też sztuki multimedialne, które stają się nieodzownym elementem szkolnych imprez.

W programie Beaty Trochy uczniowie mogli połączyć pełną emocji zabawę z niemałą porcją wiedzy. Był multimedialny quiz wiedzy „Jaki to kwiat?” ,układanie puzzli, kwiatowa krzyżówka, a także rozstrzygnięto konkurs fotograficzny „Kwiaty w obiektywie”. Miłośnicy przyrody, baczni jej obserwatorzy, pasjonaci fotografowania wykazali się pomysłowością i nowatorskim podejściem do tematu.

Wyniki konkursu fotograficznego:
I miejsce Ada Kapela, Kamil Kuszak, Amadeusz Nitka
II miejsce Wiktoria Kapcińska, Zuzanna Kroma, Julia Gruszczyńska, Igor Skrzetuszewski
III miejsce Monika Lasecka, Dagmara Grygiel, Mateusz Trzosek oraz dwa równorzędne wyróżnienia dla Mileny Błażykowskiej i Dominiki Staszewskiej.
      
W kolejnej części Festiwalu Kwiatów, Katarzyna Grabiasz zaprosiła nas na wirtualny spacer po najpiękniejszych ogrodach świata i wciągnęła w zabawę edukacyjną, której celem było odszukanie prezentowanych ogrodów na mapie. Serce widzów skradła grupa taneczna, która przedstawiła inscenizację muzyczno – rytmiczną „Taniec kwiatów”. Silnym wsparciem dla pani Kasi w pracy z małymi tancerkami była uczennica klasy VII Milena Błażykowska.

Szczególnie miło dzieci powitały gościa Dni Sztuki poetkę i malarkę Julię Pawlicką – Dekert, która od 2004 roku jest przyjacielem naszej szkoły i chętnie dzieli się z nami swoją twórczością. Tym razem pani Julia zaprezentowała uczniom i zgromadzonym gościom swój nowy tomik z wierszami dla dzieci „Kwiaty dla Ciebie” część III. Wiersze z tomiku prezentowali uczniowie klasy V i VI, którzy zostali przygotowani przez panią Marzenę Krasnodębską – Rojewską. Po spotkaniu autorskim z gnieźnieńską poetką, pani Marzena zaprezentowała miniaturę poetycką haiku, która była pokłosiem konkursu poetyckiego „Haiku, hokku, haikai”.

W tej niełatwej formie poetyckiej nagrody i wyróżnienia otrzymali:
I miejsce Milena Błażykowska
II miejsce Zuzanna Kroma
III miejsce Julia Malicka
Wyróżnieni: Dominika Staszewska, Julia Gruszczyńska, Amadeusz Nitka, Igor Skrzetuszewski i Bartosz Krawczyk

Żywą dekoracją Dni Sztuki – Festiwal Kwiatów były barwne nakrycia głowy w postaci wianków, przepasek i kwitnących kapeluszy. Mogliśmy napełniać zmysły barwami i podziwiać pomysłowość uczniów.

W konkursie na „Kwietne nakrycie głowy” Ewa Zobel przyznała:
I miejsce Kamilowi Kuszakowi
II miejsce zajęła Dominika Staszewska
III miejsce Bartosz Kostrzyński
Wyróżnienia: Milena Błażykowska, Zuzanna Zielińska, Adrian Zieliński, Igor Skrzetuszewski, Antonina Urban.

Ostatnim punktem Dni Sztuki było ogłoszenie wyników konkursu plastycznego „Magiczne hapa – zome i czarodziejska kreska” oraz rozszyfrowanie przed zebranymi gośćmi tajemniczego zwrotu hapa – zome. Japońska nazwa hapa – zome kryje prostą i bardzo efektowną technikę odbijania kwiatów i liści na tkaninie. Pokonkursowa wystawa prac uczniów oczarowała oglądających.

Opiekun plastyczny Ewa Zobel wraz z jury przydzielili następujące nagrody i wyróżnienia:
I miejsce Hubert Wawrzyniak
II miejsce Dominika Staszewska
III miejsce Zuzanna Kroma
Wyróżnieni: Agnieszka Błażykowska, Jakub Jaskulski, Ada Kapela, Antonina Urban, Jakub Wiśniewski.
      
Przez lata organizatorzy Dni Sztuki zachęcali uczniów do kreatywnego i twórczego działania w różnych dziedzinach artystycznych, cel ten przyświecał również Festiwalowi Kwiatów. Chcemy by radość z pięknych nagród i dyplomów, chwilowy artystyczny zachwyt stał się pasją uczniów. Pasja bowiem czyni życie człowieka pięknym i ciekawym.

Ostatnio zmienianyśroda, 25 październik 2017 00:18

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.