http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Program „KAWKA” – nabór na rok 2018

Z początkiem 2018 r. rusza kolejny nabór wniosków w ramach programu KAWKA. Mieszkańcy Gniezna mogą uzyskać dofinansowanie na likwidację systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zastąpieniu go podłączeniem do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ogrzewaniem gazowym. Już teraz warto się do tego przygotować, wszelkich informacji udzielają pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie.


Na likwidację źródeł niskiej emisji w budynkach i lokalach mieszkalnych na terenie miasta Gniezna można uzyskać dotacje w ramach Programu „Poprawa jakości powietrza część 2) KAWKA”. Dofinansowanie dotyczy trwałej likwidacji systemu ogrzewania opartego na paliwie stałym i zastąpieniu go poprzez podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub ogrzewanie gazowe. O dofinansowanie mogą ubiegać się m.in. osoby fizyczne i wspólnoty mieszkaniowe.

Nabór wniosków na udzielenie dotacji w 2018r. będzie odbywał się w terminie od 2 stycznia do 16 lutego 2018r. Ostateczny termin zakończenia zadania to 31 lipiec 2018 r., natomiast rozliczenie dotacji należy przedłożyć nie później niż 14 sierpnia 2018 r. (nie rozliczenie w tym terminie skutkować będzie odmową wypłaty dotacji). Szczegółowe informacje można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Gnieźnie ul. Lecha 6, pokój numer 46 i 47, tel. (61) 426 04 75, (61) 426 04 76 lub (61) 426 04 77 lub na stronie internetowej Urzędu Miejskiego: www.gniezno.eu.

Program finansowany jest ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.