http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kłecko wybuduje nową oczyszczalnię ścieków!

Wyróżniony Kłecko wybuduje nową oczyszczalnię ścieków!

Najwyższa dotacja unijna w historii gminy Kłecko! Ponad 10 milionów na oczyszczalnię ścieków oraz budowę kanalizacji sanitarnej dla wsi: Czechy, Dziećmiarki, Polska Wieś, Charbowo i Ułanowo!


Wczoraj ukazały się wyniki konkursu w ramach działania 4.3.1 Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Gmina Kłecko, która do konkursu zgłosiła projekt „Budowa, rozbudowa i przebudowa oczyszczalni ścieków w Kłecku wraz z budową sieci kanalizacji sanitarnej na terenie aglomeracji Kłecko: Czechy, Dziećmiarki, Charbowo i Ułanowo” znalazła się na pierwszym miejscu listy rankingowej.

Dzięki temu już od 2018 roku przystępujemy do realizacji projektu, którego wartość wyniesie ponad 19,7 mln zł, z czego ze środków unijnych gmina otrzyma ponad 10,2 mln zł. Budowa oczyszczalni ścieków już się rozpoczęła.

Zgodnie z harmonogramem realizacji projektu w 2019 roku do sieci kanalizacji sanitarnej podłączeni zostaną mieszkańcy wsi Czechy i Dziećmiarki, a w 2020 zakończy się budowa sieci dla Polskiej Wsi, Charbowa i Ułanowa. Dotacja z WRPO to największa dotacja ze środków unijnych, którą kiedykolwiek pozyskała gmina Kłecko. Pozwoli ona na wykonanie ogromnej inwestycji, która w bardzo wyraźny sposób przyczyni się do podniesienia komfortu życia mieszkańców oraz do poprawy stanu środowiska naturalnego, a zwłaszcza stanu wód powierzchniowych u podziemnych w gminie.
Ostatnio zmienianyczwartek, 26 kwiecień 2018 22:18

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.