http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Idzie zima – przytul książkę”

W Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna są książki, których jeszcze nikt nigdy nie wypożyczył. Na 151.350 zgromadzonych woluminów przypada 2992, które pozostały nietknięte ludzka ręką.  Być może zimowa aura i długie świąteczne wieczory sprawią, że w końcu będą mogły liczyć na przychylności czytelników.

Etykiety

101. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego w Gnieźnie

Organizatorzy tegorocznych obchodów 101. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego mają nadzieję, że podobnie jak w ubiegłym roku, uroczystości zgromadzą równie liczne grono mieszkańców Gniezna i okolic. Gnieźnieńskie obchody zaplanowano na 28 grudnia. Program wydarzeń oficjalnych i towarzyszących przedstawiony na plakacie.

Zabawa Mikołajkowa w Niechanowie

W sali niechanowskiego ośrodka kultury zorganizowano spotkanie ze św. Mikołajem. Oczekując na przybycie upragnionego Gościa wszystkich obecnych zaproszono na  koncert w wykonaniu kółka wokalnego i tanecznego, działającego przy GOK pod kierunkiem Anny Stefańskiej, po czym prezentując piękne, polskie pastorałki na scenie pojawił się seniorski zespół „Róża” pod kierunkiem Jana Rumianowskiego.

Lodowe rzeźby zachwyciły gnieźnian

W ramach tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego, odwiedzający Rynek, mieli okazję obejrzeć, jak wygląda praca rzeźbiarzy tworzących w lodzie. Piły łańcuchowe, dłuta i szlifierki poszły w ruch… Na oczach gnieźnian powstały dwie rzeźby: Olafa z „Krainy Lodu” i królika wojownika z Traktu Królewskiego w Gnieźnie.

Subskrybuj to źródło RSS