Uwaga! Mogą wystąpić burze z gradem!

Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego – w ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń – poinformowało nas o ostrzeżeniu meteorologicznym Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, Oddział w Poznaniu. IMGW informuje, że dzisiaj, 18 sierpnia od godz. 19.00 do jutra, 19 sierpnia do godz. 5.00 w powiecie gnieźnieńskim mogą wystąpić burze z gradem!

Wakacyjne spotkania z literaturą w Niechanowie

W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zakończyły się „Wakacyjne spotkania z literaturą” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku uczestnicy spotkań  zapoznali się z losami dziewięcioletniego chłopca Rasmusa, wychowanka domu dziecka,  na podstawie powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren „Rasmus i włóczęga”.

Gniezno zaprasza trzylatki na bezpłatne szczepienia przeciwko pneumokokom. Akcja trwa tylko do 31 sierpnia!

Tylko do 31 sierpnia dzieci urodzone w 2014 roku i zameldowane w Gnieźnie mogą skorzystać z bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom. To kolejna już edycja akcji, której celem jest zapewnienie dzieciom  ochrony przed bakteriami wywołującymi takie choroby jak zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsa. Program w całości finansowany jest ze środków budżetu Miasta Gniezna, które na jego realizację przeznaczyło w tym roku ok. 24 tys. zł.

Aktywny wypoczynek na łonie przyrody

Czterdzieścioro dzieci wytypowanych z rodzin potrzebujących pomocy przez Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy Rodzice-Dzieciom mogło odpoczywać na koloniach na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego między 24 lipca do 3 sierpnia. Było to możliwe dzięki dotacji  Urzędu Miejskiego Gnieźnie przeznaczonej na realizację zadania publicznego związanego z organizacją wypoczynku letniego dzieci i młodzieży.

Półkolonie Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan zakończone!

Po raz 23. Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zorganizowało akcję letniego wypoczynku w formie półkolonii dla 490 dzieci z terenu gminy Niechanowo, Witkowo, Gołańcz i miasta Gniezna. W okresie od 17-28 lipca zorganizowano dwutygodniowy turnus półkolonijny dla dzieci z gminy Niechanowo (150 osób), gminy Witkowo (140 osób) i miasta Gniezna (100 osób). Wcześniej dla 100 dzieci w okresie od 3 do 14 lipca zorganizowano półkolonie na terenie gminy Gołańcz.

„Półkolonie na sportowo” Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Wolontariuszy Skrzydła zakończone!

Zadowolone i uśmiechnięte buzie dzieci, tak w wielkim skrócie można podsumować dwutygodniowy turnus półkolonijny zorganizowany przez Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Wolontariuszy „Skrzydła” od 17 do 28 lipca w placówce Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych przy ul. Kilińskiego dla 25-osobowej grupy w wieku 7-12 lat.

Pielgrzymka Rowerowa ze Strzelec Krajeńskich na postoju w Niechanowie

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Niechanowie gościł wczoraj uczestników XXIX rowerowej pielgrzymki ze Strzelec Krajeńskich do Częstochowy. W czasie swoich rowerowych rekolekcji, które trwają od 23 do 30 lipca, pielgrzymi pokonają prawie 600 kilometrów. Organizatorem pielgrzymki jest Stowarzyszenie Rodzin Katolickich działające przy parafii św. Franciszka z Asyżu.

Etykiety
Subskrybuj to źródło RSS