http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Taneczne show! Mistrzynie powiatu wyłonione!

Wyróżniony Taneczne show! Mistrzynie powiatu wyłonione!

Mistrzostwa Powiatu Gnieźnieńskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w Aerobiku i innych Formach Tanecznych odbyły się dzisiaj w sali gimnastycznej przy ul. Sobieskiego 20 w Gnieźnie. Była to już czternasta edycja tych Mistrzostw.


Wydarzeniu towarzyszyła publika w postaci społeczności szkolnej, a dodatkową atrakcję stanowiły przerywniki w postaci krótkich występów muzycznych uczennic Technikum Informatyki i Organizacji Reklamy działającego przy ZSEO w Gnieźnie: Klaudii Michalak oraz Agaty Kubiak. Taniec w różnych formach oceniany był przez 5-osobowe jury w składzie: Joannę Szymczak-Imbierowicz, Martę Puk, Danutę Szreder, Paulinę Lewandowską oraz Krystiana Wojciechowskiego.

- Jest to propagowanie aktywności fizycznej, zwłaszcza w czasie wolnym. Poziom jest dość wysoki, w pierwszych edycjach pokazywały nam się osoby, które tańczyły w domu przed lustrem. Teraz te osoby się wstydzą bo wiedzą, że jest konkurencja. U osób, które chodzą na zajęcia taneczne i tańczą już od przedszkolaka widać, że poziom jest wysoki. Cieszymy się, że są osoby chętne i pokazują swoje umiejętności. To popularyzacja tańca ale też forma zabawy – mówią Wioletta Nowaczyk i Joanna Olszewska-Kowalska, organizatorki mistrzostw.

Klasyfikacja w kategorii solo:
I miejsce: Weronika Modrzejewska – II LO Gniezno
II miejsce: Julia Kossakowska – II LO Gniezno
III miejsce: Angelika Bosacka – I LO Gniezno

Klasyfikacja w kategorii duet:
I miejsce: Julia Kossakowska, Vanessa Kubejko - II LO Gniezno
II miejsce: Marianna Sytek, Jakub Wośkowiak - II LO Gniezno
III miejsce: Paulina Paluch, Sandra Strzelińska - II LO Gniezno

Klasyfikacja w kategorii do dziesięciu osób:
I miejsce: Oliwia Labiak, Julia Kossakowska, Vanessa Kubejko
II miejsce: Klaudia Kasprowiak, Nadia Stefańska, Olga Strzębała
III miejsce: Kamila Adamska, Jagoda Dolacińska, Julia Frąckowiak, Sandra Kordela, Martyna Masłowska, Dominika Wardecka

Wyróżnienie „Osobowość taneczna” otrzymały: Klaudia Kasprowiak, Weronika Cabanek i Agata Adamczyk.

- Prestiż jest bardzo fajny, tancerze stanęli na wysokości zadania. Mieliśmy duży problem z wyłonieniem pierwszych trzech miejsc. Widać jak młodzież się angażuje i w tym roku wyjątkowo mamy trzy osobowości taneczne, które było nam bardzo przyjemnie wręczyć. Widać, że są to osoby, które niekoniecznie na co dzień tańczą w grupach tanecznych. Widać w nich tą pasję i to, że chcą tańczyć, oni tym żyją - mówi Paulina Lewandowska, członek jury, zapytana o poziom tancerzy, ich umiejętności.

Podczas oczekiwania na wyniki nie zabrakło wspólnych integracyjnych tańców, w które włączyła się duża część publiki. Dzisiejszy dzień okazał się zdecydowanie dniem tanecznym.

Fot. (7x) P. Kluczyńska, (42x) M. Woźniak

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.