http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rodzinna niedziela w Muzeum – śpiewy, tańce i swawole

Wyróżniony Rodzinna niedziela w Muzeum – śpiewy, tańce i swawole

Muzeum Początków Państwa Polskiego zaprosiło gnieźnian do rodzinnego spędzenia czasu w przestrzeni wystawy Kultura Muzyczna Początków Państwa Polskiego. To była wspaniała rozśpiewana i taneczna niedziela. Kilkadziesiąt osób, które przyjęły zaproszenie gnieźnieńskich edukatorów muzealny zapewne nie żałowało tego wyboru.


Podczas pierwszej części spotkania, które prowadzili Stanisław Mazurek – muzyk i współautor wystawy oraz edukator muzealny MPPP Michał Pilas wokalista zespołu PWS uczestnik Idola z 2017 roku wprowadzili dzieci, rodziców i dziadków w klimat wystawy zachęcając do rozwiązania Quizu. Do zabawy włączyli się nie tylko rodzice i ich pociechy, ale też dorośli turyści indywidualni, którzy przyszli po prostu zwiedzić muzeum.

Temat wystawy, obfitość dźwięków i eksponatów oraz okrągła scena pośrodku wystawy dały prowadzącym spore możliwości. W drugiej części Rodzinnej Niedzieli między innymi Stanisław Mazurek uczył uczestników tradycyjnego śpiewu. Michał Pilas dołączył do niego z nauką prostego polskiego tańca, jakim był chodzony. Dzieci miały też okazje nie tylko usłyszeć, ale i popróbować swoich sił na replikach średniowiecznych instrumentów. Przestrzeń wystawy okazała się bardzo pomocna dla przeprowadzenia zajęć. W związku z tym, że wystawę można będzie oglądać do września, nowi edukatorzy Muzeum: Jarosław Mikołajczyk i Michał Pilas pod kierunkiem szefowej działu i kuratorki wystawy Magdaleny Robaszkiewicz, przygotowali interaktywne zwiedzanie dla grup wczesnoszkolnych pod hasłem Nastrojone średniowiecze.

Już wkrótce na tę formę działań muzealnych będą mogły się umawiać pierwsze grupy. Muzeum po niedawnym remoncie swoich górnych przestrzeni zaczyna powoli coraz pełniej wykorzystywać swój potencjał.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.