http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Biblioteka dla seniora

Wyróżniony Biblioteka dla seniora

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna uruchamia projekt „Książkę na telefon” dla seniorów i tych, którzy z różnych powodów nie mogą nas odwiedzić. Ale to nie jedyna propozycja dla osób starszych.


Książka na telefon
- To nasza pilotażowa usługa, będzie realizowana od kwietnia do czerwca, na terenie dzielnicy Ustronie i Tysiąclecie. Czytelnicy, którzy z różnych przyczyn nie mogą dotrzeć do biblioteki osobiście, będą mogli zadzwonić pod specjalny numer telefonu (61 426 40 54) i zamówić książkę z dostawą do domu. Usługa jest bezpłatna, obejmować będzie także zapisy do biblioteki - mówi Piotr Wiśniewski, dyrektor biblioteki.

Głośne czytanie w Domach Opieki Społecznej oraz Ośrodkach Spokojnej Starości
Biblioteka planuje cotygodniowe (w miarę możliwości kadrowych) spotkania bibliotekarzy z podopiecznymi DPS-ów i OSS. Głośne czytanie jest formą biblioterapii, mającej udowodniony terapeutyczny wpływ na m.in. osoby starsze, chore, niesamodzielne. Odpowiednio dobrana literatura, systematyczność akcji czytelniczej oraz przyjazna rozmowa wokół lektury mogą zaowocować licznymi korzyściami dla słuchaczy takich czytelniczych sesji.

Szczególna troska w obsłudze czytelników-seniorów
- Seniorzy to bardzo ważna i aktywna grupa czytelników i – oczywiście - zawsze mile widziana w naszych placówkach. Dotychczasowa stała oferta dla seniorów obejmowała m.in. Klub Foto 50+ czy klub dyskusyjny Trzy Kwadranse z Książką. Chcemy jednak wyjść naprzeciw także tym mniej aktywnym grupom seniorów. Uruchomimy powiadomienia telefoniczne (dla nieposiadających adresu e-mail) zamówionych książek i o zbliżającym się terminie oddania. W wyjątkowych sytuacjach będziemy mogli sprowadzić poszukiwane pozycje z odległej filii do tej bliższej miejscu zamieszkiwania czytelnika - zaznaczają pracownicy gnieźnieńskiej książnicy.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.