http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zumba - energetyczny taniec

Wyróżniony Zumba - energetyczny taniec

Dziś, tuż po prezentacji Miejskiego Ośrodka Kultury, Rynek opanowały miłośniczki Zumby lub jak same o sobie mówią Zumbiary. Choć należy powiedzieć, że paru zumbiarzy też się znalazło. Trzeba przyznać, że połączone siły instruktorek Eweliny Kardasz z MOK-u i Moniki Dąbek-Gadzińskiej oraz bardzo energetyczna muzyka rozbujały sporą ekipę.


Na początek właśnie instruktorka MOK - Ewelina Kardasz poprowadziła krótkie zajęcia dla dzieci zapowiadające powstanie w Gnieźnie Zumba Kids. - To co dziś na Rynku, to oczywiście mnóstwo emocji i mnóstwo energii. Dziś też Zumba dla dzieci. W tej części dla dzieci pokażemy co to jest Zumba, żeby zachęcić maluchy do tego co dziać się będzie w MOK-u, bo tam wystartuje właśnie Zumba Kids. To w Gnieźnie nowość, a chcemy by w tym czasie gdy mamy, które chcą ćwiczyć Zumbę nie musiały zostawiać dzieci w domu, lub się martwić o nie. Mamy będą miały swoją Zumbę a dzieci swoją - powiedziała nam Ewelina Kardasz.

Cześć dla dorosłych prowadziła w dużej mierze Monika Dąbek-Gadzińska. Zaraźliwa wręcz radość i energetyczność instruktorki ze sporym doświadczeniem, nieprzerwany uśmiech i bardzo pozytywne rytmy, do tego spora ekipa osób, które z Zumbą nie zetknęły się po raz pierwszy – wszystko to sprawiło, że Rynek pulsował.

- Zumba w Gnieźnie ma się bardzo dobrze. Grupa Zumby działa praktycznie w każdym klubie. Popularnośc wynika pewnie z tego, że to takie pogranicze tańca i bardzo radosnej zabawy a przy okazji spalania kalorii. To co jest ważne to Zumba jest przeznaczona dla każdego bez względu na wiek czy płeć. Jest nasz bardzo dużo co chyba w części widać dziś na Rynku – mówi Monika Dąbek-Gadzińska.

Blisko dwie godziny Zumby na Rynku, to spora dawka energii i pozytywnego klimatu jaki emanował od ćwiczących Zumbę, to także - co nie bez znaczenia - warto podkreślić, że o ile wśród tańczących przeważały zdecydowanie panie, wśród publiczności było raczej odwrotnie. To jednak nie męski szowinizm - my po prostu z natury jesteśmy wzrokowcami.

1 komentarz

  • szkoła tańca Trójmiasto
    szkoła tańca Trójmiasto środa, 20, czerwiec 2018 15:47 Link do komentarza Raportuj

    Taniec to najlepszy sposób na rozładowanie energii, ale - jeśli trzeba - potrafi też naładować energią :)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.