http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

25 września o godz. 18.00 - „Rozmowy przy wspólnym stole” – nowa inicjatywa w Bibliotece

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna - w ramach programu Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego ze środków Funduszu Obywatelskiego zarządzanego przez Fundację dla Polski -   jesienią tego roku rozpoczyna realizację nowej inicjatywy pn. „Rozmowy przy wspólnym stole”.


- Celem przedsięwzięcia jest wypracowanie i przetestowanie w ramach sieci polskich bibliotek publicznych modelu tzw. „dobrej rozmowy”, której formuła zakłada przede wszystkim zastąpienie dyskusji dialogiem. Założenie to wymaga od uczestników, podjęcia próby wysłuchania pozostałych interlokutorów i zrozumienia ich stanowisk. Taka forma staje się także szansą na spotkanie w jednym miejscu osób z różnych środowisk i o różnych poglądach, tworzących jednocześnie wspólnotę zamieszkujących tą samą miejscowość - mówi Piotr Wiśniewski, dyrektor biblioteki.

Realizacja projektu w gnieźnieńskiej książnicy przyjmie postać 10 spotkań realizowanych w 2019 i 2020 roku, których moderatorami będą Tomasz Ławniczak, kustosz BPMG oraz Paweł Bąkowski, znany i ceniony animator kultury, prezes stowarzyszenia „Ośla Ławka”. Spotkania poświęcone różnym zagadnieniom, przeprowadzone zostaną w gronie zaproszonych na wydarzenie gości.

Temat pierwszego spotkania, które odbędzie się w środę, 25 września o godz. 18.00 w Czytelni BPMG - prezentuje hasło „Miasto Królów czy Trzech Kultur?”, za którym kryje się refleksja nad najbardziej optymalnymi kierunkami, którymi winna podążać strategia kreowania wizerunku Gniezna na mapie Polski. Jak powinniśmy realizować politykę budowania wizerunku naszego miasta, na jakie „mocne punkty” postawić i o czym nie zapomnieć – o tych i innych sprawach chcemy rozmawiać w Bibliotece z zaproszonymi gośćmi, ekspertami i praktykami.

- Jesteśmy przekonani, że biblioteka – instytucja neutralna światopoglądowo i ciesząca się zaufaniem w lokalnym środowisku – jest dobrym miejscem do szczerej i autentycznej rozmowy o ważnych sprawach - dodaje P. Wiśniewski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.