http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Uczniowie szkoły w Szczytnikach Duchownych wzięli udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy

Wyróżniony Uczniowie szkoły w Szczytnikach Duchownych wzięli udział w biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy

Przedszkolaki z Zespołu Szkół im. ks. Jana Twardowskiego w Szczytnika Duchownych wzięły udział w  biciu rekordu w udzielaniu pierwszej pomocy. Inicjatorem zaangażowania w akcję dzieci ze Szczytnik Duchownych była Magdalena Woźniak.


W akcję włączył się także radny Rady Gminy Gniezno Jakub Fryza, który dopomógł w organizacji przedsięwzięcia. Od godziny 12.00 do 12.30 setka dzieci przy pomocy pracowników Służby Więziennej z Gębarzewa, strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzyżewie Smykowym wspólnie prowadzili akcję udzielania pierwszej pomocy.

Po godzinie 12.30 do udziału w nauce ratowania ludzkiego życia włączyli się także uczniowie ze szkoły podstawowej w Szczytnikach Duchownych.

Jeszcze raz serdeczne podziękowania dla inicjatorów projektu.

Akcja odbyła się w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca, który obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia. W ramach tego Dnia w wielu miejscach w Polsce i w Europie organizowane były pokazy prawidłowej resuscytacji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.