http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Każde pokolenie chce zmienić świat...”

Wyróżniony „Każde pokolenie chce zmienić świat...”

„Każde pokolenie ma własny czas, każde pokolenie chce zmienić świat...” - śpiewa zespół Kombii w piosence „Pokolenie”. I tak swój lokalny świat chce budować i zmieniać nowy podmiot społeczno-kulturalny który powstał w powiecie gnieźnieńskim. Mowa o Czerniejewskim Stowarzyszeniu Kulturalnym „Pokolenia”, które zawiązało się z inicjatywy mieszkańców Czerniejewa.


- Nasza Organizacja to stowarzyszenie zwykłe powstałe z inicjatywy trojga osób, którym przyświeca idea rozbudzenia inicjatyw kulturalnych w naszym mieście Czerniejewie – mówi Szczepan Kropaczewski, który wraz z Martą Grześkowiak i Joanną Tafelską, powołali nową organizację.

Wśród licznych zadań, jakie stawia przed sobą Stowarzyszenia są m.in. działalność kulturalna, oświatowa i naukowa na rzecz popularyzacji i doskonalenia wiedzy na temat Ziemi Czerniejewskiej, jej historii, kultury i tradycji; integracja, budowanie i współtworzenie ruchu pasjonatów Ziemi Czerniejewskiej czy też oromowanie i wspieranie więzi rodzinnych i wielopokoleniowych.

Stowarzyszenie swoje cele chce realizować poprzez: organizowanie spotkań, wykładów, wystaw, warsztatów, konkursów i imprez kulturalnych; wydawanie książek, broszur i innych publikacji związanych z celami Stowarzyszenia oraz tworzenie i prowadzenie komunikacji w mediach społecznościowych (fanpage) związanych z celami statutowymi.

– Niedługo wydrukujemy też Karty Członkowskie, które otrzyma każdy, kto wstąpi w nasze szeregi. Działamy na podstawie Regulaminu i jesteśmy całkowicie transparentni. Naszym pierwszym i sztandarowym celem, jest wydanie monografii naszego pięknego miasta, które wydało wielu wielkich ludzi i szczyci się pięknymi tradycjami oraz zabytkami – podkreśla Sz. Kropaczewski.

Jak podkreśla Sz. Kropaczewski, przewodnie hasło stowarzyszenia brzmi: „Zawrót głowy od sukcesów”. Stowarzyszenie jest zarejestrowane w gnieźnieńskim Starostwie.

http://informacjelokalne.pl/images/stories/2019/10/27/73390707_115259709896989_8976378470640648192_n.jpg

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.