http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

W Łubowie nie zabrakło pyry z gzikiem

Wyróżniony W Łubowie nie zabrakło pyry z gzikiem

Do wspólnej zabawy - przy okazji obchodów Dnia Ziemniaka - zaprosiła uczniów ze wszystkich szkół podstawowych z terenu gminy Łubowo Katarzyna Wielgosz, dyrektor Biblioteki Publicznej wraz z Komisją Kultury, Oświaty, Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Gminy Łubowo. Ugoszczono uczniów z Fałkowa, Lednogóry, Owieczek i Łubowa.


Dla zgromadzonych licznie w Domu Kultury przygotowano wystąpienie na temat wielkopolskiej pyry, odczytano wiersze, wyeksponowano pozycje książkowe, a także zaprezentowano w jaki sposób przyrządzić tradycyjne, rustykalne danie - pyry z gzikiem. Zadbano nie tylko o ucztę intelektualną. Ugotowane w mundurkach i znakomicie doprawione, według przepisu i realizacji członków komisji ds. kultury - smakowały wszystkim!

Owo apetyczne spotkanie połączono z realizacją projektu dotyczącego ochrony środowiska. Prelekcje dla uczniów przygotowała Ilona Hartwich - nauczyciel biologii i fizyki ze Szkoły Podstawowej w Łubowie. Uczniowie uzyskali wiele cennych informacji i rad, jak również mieli okazję czynnie włączyć się do dyskusji. Ponadto w Domu Kultury można było przyjrzeć się rozmieszczonym tam pracom konkursowym w myśl hasła „Stop zanieczyszczeniu powietrza”.

Nie zabrakło też tych związanych z ziemniaczanym świętem. Uczniowie przywieźli i zaprezentowali przygotowane wcześniej według własnego pomysłu i wizji artystycznej - kukiełki. Ów podjęty wysiłek doceniono i nagrodzono! Dla każdej ze szkół przekazano nagrodę w postaci sporych pakunków z książkami. Wydarzenie było również dla uczniów doskonałą okazją do spotkania, rozmów i tym samym odświeżenia przyjaźni zawartych kilka lat wcześniej - w przedszkolu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.