http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Zapraszamy do Witkowa na spotkanie z Karolem Soberskim

Wyróżniony Zapraszamy do Witkowa na spotkanie z Karolem Soberskim

W piątek, 22 listopada o godz. 17.00 zapraszamy do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Witkowo na spotkanie autorskie z Karolem Soberskim i jego nową książką pt. „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”. Pozycja ta opowiada o najciekawszych miejscach historyczno-turystycznych, które od blisko 10 lat odkrywa autor podczas swoich wędrówek po powiecie gnieźnieńskim.


- Powiat gnieźnieński jest nie tylko jednym z najpiękniejszych – przynajmniej dla mnie – regionów Polski, ale również turystyczną perłą Polski. Obfitość zabytków świadczy o bogatej historii i dodaje splendoru współczesności. Dla mnie okolice Gniezna to miejsca niezwykłe, w których spędzałem najpiękniejsze lata dzieciństwa (gmina Mieleszyn), czy młodości (gmina Kłecko). Ale swoje wyjątkowe sekrety ma też gmina Kiszkowo, Czerniejewo, Łubowo, czy też Niechanowo. I mam tę przyjemność, że od blisko 10 lat wędruje po tych gminach powiatu gnieźnieńskiego ale też pokazuję je turystom z najdalszych zakątków Polski i Europy – czytamy we wstępie do książki.

Książka „Skarby i tajemnice okolic Gniezna” ukazuje się w nowym cyklu zatytułowanym „Wędrówki z Karolem Soberskim” i ma pokazać powiat gnieźnieński, a w kolejnych publikacjach także szerzej pogranicze Wielkopolski, Kujaw i Pałuk, od tej strony od której jest mało znany.

Pozycja ta jest owocem blisko 10-letnich wędrówek autora po okolicach Gniezna, wycieczek zarówno indywidualnych, jak i grupowych, które K. Soberski organizuje w ramach „Wędrówek z historią” (cieszą się ogromnym zainteresowaniem – na każde kolejne zwiedzania zgłasza się zawsze ponad 100 turystów z całej Polski). W trakcie tych wypadów K. Soberski pokazuje – od zupełnie nieznanej strony – miejsca wydawałoby się już znane, ale również zabiera turystów w miejsca zupełnie zapomniane, niedostępne, opuszczone...

„Skarby i tajemnice okolic Gniezna” jest pozycją bogato ilustrowaną i zawierającą wiele nieznanych dotychczas faktów z historii naszego regionu. Książka liczy ponad 190 stron i podzielona jest na kilkanaście rozdziałów. Książka ta jest już piątą - w ostatnich 3 latach – publikacją książkową napisaną przez K. Soberskiego. Premiera książki odbyła się 28 września 2019 r. w pałacu w Czerniejewie.

W trakcie tego spotkania będzie można nabyć nową pozycję K. Soberskiego, ale także jego wcześniejsze książki („Skarb Dziedzica”, Zapomniana zbrodnia”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo” i „Złoto Dziedzica”).

O autorze:
  Karol Soberski - prezes Fundacji Historycznej „Przywracamy Pamięć” (fundacjahistoryczna.pl), dziennikarz (właściciel i redaktor naczelny portali informacjelokalne.pl i turystykalokalna.pl), pisarz, eksplorator i niezależny badacz lokalnej historii. Od blisko piętnastu lat tropi i wyjaśnia zagadki historii powiatu gnieźnieńskiego, szczególnie te dotyczące XIX i XX wieku. Jego ulubionymi tematami są tajemnice związane z ziemiaństwem w okresie międzywojennym oraz sekrety II wojny światowej. Od 2012 r. w ramach „Wędrówek z historią” oprowadza turystów po pałacach, dworach, zapomnianych i ciekawych miejscach w powiecie gnieźnieńskim i żnińskim.

Jest też pomysłodawcą i dyrektorem Festiwalu Historycznego „Tajemnice Trzech Stuleci”, którego pierwsza edycja odbyła się od 29 do 31 marca tego roku w pałacu w Czerniejewie. Jest to jedno z największych w Polsce spotkań miłośników historii, pasjonatów skarbów i tajemnic, odkrywców, podróżników, badaczy lokalnych dziejów, eksploratorów i pisarzy zajmujących się dziejami naszego kraju i poszczególnych regionów. W tym roku przez Festiwal przewinęło się 2,5 tysiąca osób. Kolejna odbędzie się od 20 do 23 marca 2020 r. też w pałacu w Czerniejewie.

K. Soberski zajmuje się też pisaniem książek i folderów turystycznych. W ostatnich 3 latach napisał: „Skarb Dziedzica”, „Zapomniana zbrodnia”, „Tajemniczy Pałac Zakrzewo”, „Złoto Dziedzica” i „Skarby i tajemnice okolic Gniezna”.

Jest też współautorem monografii pt. „Medycyny na usługach systemu eksterminacji ludności w Trzeciej Rzeszy i na terenach okupowanej Polski”.

Ostatnio zmienianyniedziela, 17 listopad 2019 01:35

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.