http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wszystkie misie nasze są...

Wyróżniony Wszystkie misie nasze są...

Na zaproszenie Biblioteki Publicznej Gminy Łubowo do sali Domu Kultury na obchody Dnia Pluszowego Misia przybyli uczniowie zerówki i klasy pierwszej ze Szkoły Podstawowej w Łubowie. Dzieciom poza wychowawcami towarzyszyły ich ukochane pluszaki.


Starszy bibliotekarz Wiesława Kasprzyk opowiedziała zgromadzonym o gatunkach niedźwiedzi żyjących na wolności. Zarówno o tych zamieszkujących w Tatrach, jak i baribalach z Ameryki Północnej. Uczniowie usłyszeli jakie znaki charakterystyczne ma niedźwiedź himalajski, a także dyskutowano o tym, czy te prawdziwe nadają się do przytulania. Dzieci dowiedziały się, które gatunki uwielbiają łososie, a także które zagrożone są wyginięciem. Wychowankowie z SP Łubowo potrafią już wytłumaczyć w jaki sposób niedźwiedziom szkodzi zanieczyszczona przyroda i dlaczego panda jest symbolem WWF?  

Ponadto wspomniano i zidentyfikowano na specjalnie uruchomionej wystawie m.in. Misia Coralgola, Yogiego, Kubusia Puchatka, Paddingtona, a także słynnego towarzysza Jasia Fasoli.

Były wiersze, wyliczanki, zagadki, wspólne zdjęcie oraz wielopokoleniowa zabawa w „starego niedźwiedzia”. Ponadto dzieci z klasy O zaprezentowały się w recytacji wybranego na tę okazję wiersza o misiu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.