http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dramat Marcinkowskiego – warsztat dla młodzieży metodą dramy

Wyróżniony Dramat Marcinkowskiego – warsztat dla młodzieży metodą dramy

Drama jest aktywną i bardzo twórczą metodą w pracy z młodzieżą i dziećmi, która powierza uczniom rolę kreatora i sprawcy działań, a nie tylko wykonawcy poleceń prowadzącego. Metoda ta wykorzystuje spontaniczną, właściwą naturze człowieka ekspresję aktorską, skłonność do naśladownictwa i zabawy, co nie oznacza, że uczestnicy stają się aktorami i „grają”.


Drama wspiera w procesie wychowawczym, ale być także pomocna w nauczaniu przedmiotowym w szkole - języków obcych, podczas zajęć artystycznych, geografii, literatury czy historii.

Podczas warsztatu w Domu Powstańca Wielkopolskiego w Starym Ratuszu sięgniemy po historię Karola Marcinkowskiego – słynnego XIX-wiecznego lekarza, filantropa i społecznika, postaci dobrze znanej w Wielkopolsce, choć niekoniecznie znanej uczniom. Warsztat trwa ok. 2 godz.,skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych i odbywa się w tylko w miesiącu lutym.

Warsztat dla zorganizowanych grup ze szkół ponadpodstawowych/ ilość zgłoszeń ograniczona

Zgłoszenia e: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript./ t: 512 411 867
Więcej w tej kategorii: « „Młodzi razem”

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.