http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Dzieje się w OSiW w Niechanowie

Wyróżniony Dzieje się w OSiW w Niechanowie

Miesiąc luty w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczych Hufców Pracy w Niechanowie upływa pod znakiem intensywnej pracy. Po zakończeniu ferii zimowych rozpoczęły się prace modernizacyjno – remontowe w pałacowych salach.


W pierwszej kolejności wyposażono w nowy sprzęt kuchnię Ośrodka. Po modernizacji kuchni przyszedł czas na remonty sal pałacowych, które poddano gruntownemu odświeżeniu. Ale Ośrodek to nie tylko remonty i prace o charakterze gospodarczym, to również miejsce rozwoju intelektualnego, zdobywania wiedzy i umiejętności życiowych.
    
W miesiącu lutym zostały zainicjowane zajęcia Kółka Modelarskiego. Nowi adepci modelarstwa z wielką pasja przystąpili do sklejania najprostszych modeli sprzętu wojskowego z czasów II wojny światowej. Pierwsze zajęcia na tyle rozbudziły pasję i wyobraźnię, że uczestnicy wyrażają chęć sklejania trudniejszych i bardziej skomplikowanych modeli.
    
Klasy II i III brały też udział w eliminacjach konkursu BHP. Młodociani pracownicy musieli rozwiązać test składający się z czterdziestu pytań, który wielu przysporzył nie lada problemów. Finaliści etapu wewnętrznego będą stanowili naszą reprezentację na zbliżającym się finale wojewódzkim Wiedzy dotyczącej BHP. który odbędzie się w Słupcy. Nauczyciel Informatyki przeprowadził również eliminacje w Konkursie wiedzy informatycznej. Wyłonieni zwycięzcy będą reprezentować Ośrodek na etapie wojewódzkim w czasie informatycznych zmagań w Koninie.
    
Kolejnym ważnym przedsięwzięciem realizowanym w Ośrodku przy udziale nauczycieli Edukacji Lubasz były próbne Testy Gimnazjalne dla uczniów III klasy. Sami uczestnicy podkreślali, że pomimo próby pojawił się jednak mały stres. Wiadomo, że za parę miesięcy otworzą się przed nimi nowe ścieżki edukacji i pracy.
    
Wszystkie realizowane przedsięwzięcia. Mają na celu nie tylko zadbanie o wizualną stronę naszego zabytkowego Pałacu ale przede wszystkim zmierzają do pogłębienia wiedzy i umiejętności, które mogą okazać się bardzo przydatne w późniejszym życiu zawodowym.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.