http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Piękna i Bestia” – w wykonaniu Teatru ART RE z Krakowa

Wyróżniony „Piękna i Bestia” – w wykonaniu Teatru ART RE z Krakowa

Aktorzy z teatru Art-Re ponownie zagościli w Centrum Kultury im. Krzysztofa Szkudlarka w Witkowie, z przedstawieniem „Piękna i Bestia” realizowanym na podstawie baśni J.M.Leprince’a de Beaumont’a. Spotkanie z teatrem organizowane było przez Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Witkowie.


Spektakl opowiadał o gospodarzu, który wracając z targu, zagubił się w lesie. Bohater znalazł schronienie w zamku. Wyruszając rankiem w drogę do domu, zerwał z przyzamkowego ogrodu różę dla swojej najmłodszej córki. Wtedy właśnie okazało się, że zamek należy do Bestii. Ceną za różę była śmierć gospodarza. Bestia darował mu życie, jednak w zamian miał dostać jego córkę.

Spektakl pokazał, że wrażliwość, dobro i miłość potrafią pokonać nawet zły czar. Frekwencja dopisała, a dzieci nie tylko siedziały i oglądały przedstawienie, ale także w nim uczestniczyły. Aktorzy zachęcali do śpiewania piosenek, a co odważniejszych zapraszali na scenę do wspólnego tańca. Najmłodsi świetnie się bawili, o czym świadczyły uśmiechy na ich twarzach oraz gromkie brawa, jakimi podziękowali artystom. Spektakl na długo pozostanie w pamięci widzów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.