http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kinga Błaczkowska i Laura Kurowska najlepsze w Kalejdoskopie Talentów!

Wyróżniony Kinga Błaczkowska i Laura Kurowska najlepsze w Kalejdoskopie Talentów!

Nagroda główna w wysokości 500 złotych, kurs szybkiego czytania o wartości 800 złotych, sesja zdjęciowa i nagraniowa, a także kurs językowy i pluszowy miś - o takie nagrody powalczyli w sobotnie popołudnie na Placu św. Wojciecha finaliści gnieźnieńskiego konkursu dla odważnych i utalentowanych - Kalejdoskopu Talentów.


Po raz piąty zorganizowano w Gnieźnie konkurs pt. Kalejdoskop Talentów. W trakcie eliminacji przeprowadzonych przez Miejski Ośrodek Kultury przesłuchano wiosną ponad 60 uczestników. Tym razem finalistów podzielono na dwie grupy, w pierwszej części koncertu pokazowego wystąpiły osoby do lat 11, w drugiej natomiast zaprezentowali się starsi. - To jest zdecydowanie najliczniejsza edycja i świadczy o tym finał dość licznie obstawiony, bo mamy dzisiaj 24 prezentacji, tj. 9 w młodszej kategorii wiekowej i 15 w starszej kategorii wiekowej – informuje Iwona Piechocka Jóźwiak, instruktorka Miejskiego Ośrodka Kultury i przewodnicząca jury.

- Jest dużo bardzo zdolnych ludzi. Mieliśmy wątpliwości, czy podchodzić do tej edycji „Kalejdoskopu” i czy formuła tego konkursu się nie wypaliła. Okazało się jednak, że konkurs ciągle przyciąga chętnych. Niektórzy pojawiają się u nas już po raz drugi, trzeci i kolejny, widzimy jak robią postępy, jak słuchają naszych rad i uwag, bo w trakcie eliminacji staramy się troszeczkę pokierować tymi ludźmi, pomóc im w jakiś sposób, żeby się rozwijali. To jest potem widoczne w finale, a tu poprzeczka w tym roku jest podniesiona bardzo wysoko – dodaje I. Piechocka-Jóźwiak.

Pierwsi uczestnicy powoli zaczynają schodzić ze sceny, a niektórzy z nich mają nawet okazję udzielać pierwszego w swoim życiu wywiadu. - Uważam, że to jest fajna przygoda i mogę dzięki temu bardziej oswoić się ze sceną. Chciałabym kiedyś osiągnąć coś jako osoba śpiewająca. Mam już nagraną płytę, na której są różne piosenki, od wolnych po szybkie – opowiada krótko po swoim występie Laura Kurowska, uczennica piątej klasy Szkoły Podstawowej nr 6 w Gnieźnie, która, jak się potem okazało zwyciężyła w swojej kategorii wiekowej.

W młodszej kategorii wiekowej wystąpili ponadto: Zofia Chełmowska, Jakub Ignaszak, Weronika Ignaszak, Julia Kaczmarek, Zuzanna Kordys, Dominika Lisiecka, Agata Michalewicz, Klaudia Sobaczak.

W drugiej części konkursu, która przeznaczona była dla starszych uczestników najlepsza okazała się Kinga Błaczkowska. - Jestem zaskoczona. Bardzo się cieszę. Szczerze mówiąc, to bardzo wątpiłam w sukces. Nawet bałam się, że mogę na podium nawet nie wejść. Bardzo podobał mi się występ chłopaka, który kręcił jojo, a on nie dostał nagrody. Obstawiałam też na chłopaka, który tańczył i który zajął trzecie miejsce – komplementuje konkurencję na początek K. Błaczkowska, która jest uczennicą trzeciej klasy III LO w Gnieźnie.

- W zeszłym roku nie wygrałam, zajęłam drugie miejsce i dlatego wzięłam udział w tym konkursie ponownie. Śpiewam odkąd pamiętam, bo już w przedszkolu to robiłam. W przyszłości chciałabym studiować coś, co jest związane z muzyką. Nie wiem jeszcze dokładnie co to będzie, ale w tym kierunku chciałabym studiować – zdradza nam swoje plany 18-letnia zwyciężczyni Kalejdoskopu Talentów.

W kategorii młodzieży od lat 12 zaprezentowali się także: Cezary Banach, Wiktoria Bąkowska, Alicja Graczyk, Agata Kubiak, Kamil Kruger, Patryk Makowski, Dawid Ostrzycki i Maciej Rembikowski, Norbert Starzyk, Bartosz Szczygielski, Nicole Szymańska, Aleksandra Wiśniewska, Paulina Zdrojewska, Nadia Zdunek, zespół wokalny „Domino”.

W jury natomiast oprócz wspomnianej Iwony Piechockiej Jóźwiak zasiedli także: Roman Nowak, Jarosław „Mixer” Mikołajczyk, Paulina Lewandowska, Kajetan Święcichowski oraz Tomasz Karski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.