http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rekordowe morsowanie!

Wyróżniony Rekordowe morsowanie!

Królewskie Morsy Gniezno rosną w siłę. Jeszcze kilka lat temu w Gnieźnie morsowało kilka osób, dziś kiedy postanowili pobić rekord do wody weszło blisko 150 osób. Aby ten traktowany raczej zabawowo rekord Gniezna był udany musiało ich wejść jednocześnie 78 i wytrzymać w wodzie 3 minuty. Poprzedni rekord wynosił bowiem 77 osób. Dziś w Jeziorze Winiary morsowało jednocześnie 149 osób.


Obok gnieźnian do wody na popularnych Łazienkach weszli przedstawiciele wrzesińskiej Klimy i poznańskiej Alaski – zaprzyjaźnionych klubów zrzeszających wielkopolskich Morsów. Przed wejściem do wody na szerokości całej plaży odbyła się rozgrzewka. Ponadto przed wejściem do wody Królewskie Morsy Gniezno ofiarowały koszulkę z napisem prezydent Tomaszowi Budaszowi – prezydentowi Gniezna, obligując go tym samym do wejścia do wody podczas jednego z kolejnych morsowań.

- Ten dzisiejszy rekord traktujemy raczej zabawowo to taki nasz lokalny rekord, okazja do spotkania i dobrej zabawy – powiedział nam Waldemar Rychter z Królewskich Morsów Gniezno. - Ostatni czas faktycznie pokazuje, jak bardzo morsowanie staje się popularne, to zapewne tez zasługa tego, że fantastyczni ludzie z różnych środowisk decydują się  na wspólne kąpiele. Stanowimy bardzo fajna grupę, która w ten sposób chce spędzać aktywnie czas – dodaje Rychter.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.