http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

„Lotniczy” Dzień Dziecka w Biskupicach

Członkowie Gnieźnieńskim Stowarzyszeniem Sportów Lotniczych  wzięli udział w festynie z okazji Dnia Dziecka organizowanego przez Panią Sołtys  i mieszkańców wsi Biskupice w gminie Kłecko.  Wiesław Jakubowski, Damian Siudziński, Kamil Szymański , Andrzej Szczepaniak, Stanisław Matławski, Łukasz Białecki, Cezary Kubacki i kilku innych entuzjastów lotnictwa przybyło z latającym sprzętem na festyn.


Niestety zaplanowany wcześniej zrzut cukierków dla uczestników Festynu nie mógł się odbyć ze względu na zbyt silny wiatr. Sprzęt prezentowany był podczas Festynu na wystawia statycznej, która cieszyła się wielkim zainteresowaniem mieszkańców Biskupic, którzy nieraz już sprawdzili się jako sympatycy latania.

- Rozmów i planów wspólnych lotów nie było końca tym bardziej, że sympatyczni gospodarze imprezy już wcześniej zgodzili się na korzystanie z lądowiska przez członków naszego Stowarzyszenia przygotowujących się do Mistrzostw Świata które odbędą się od 28 czerwca do 5 lipca 2015 w Legnicy – wyjaśnia Stanisław Matławski.

Wieczorem kiedy warunki pogodowe się poprawiły Wiesław Jakubowski dokonał zrzutu cukierków do poszczególnych gospodarstw a pozostali piloci wykonali serię lotów nad okolicą. Następnie wszyscy zostali zaproszeni przez Panią Sołtys do świetlicy na spotkanie przy kawie z mieszkańcami wsi. Damian Siudziński krążył tymczasem nad okolicą w przepięknej scenerii zachodzącego słońca stając się tematem do dalszych rozmów na temat uroków latania. Liczne grono miejscowych panien wymogło na nas obietnicę wspólnych lotów widokowych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.