http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Festyn Rodzinny w Czerniejewie

Tegoroczny Festyn w ZSP w Czerniejewie odbył się pod hasłem „Piraci z Karaibów i inne morskie opowieści”. W programie oprócz pokazów wokalnych i tanecznych, przygotowanych przez uczniów i ich opiekunów na zaproszonych gości czekały: warsztaty plastyczne, warsztaty naukowe z doświadczeniami fizycznymi i chemicznymi, rodzinne konkurencje sportowe.


Cały koncert brawurowo i z humorem poprowadziły uczennice klasy trzeciej gimnazjum: Marta Kulińska i Oliwia Kuliberda. Nasi goście mogli wziąć udział w projekcie „Czas na zdrowie”. W ramach przedsięwzięcia zorganizowano stoiska ze zdrową żywnością oraz lokalnymi produktami, takimi jak: lawenda i jej pochodne z „Lawendowych Zdrojów” z Pakszyna, wędliny z firmy „Rzeźnictwo i Wędliniarstwo” Leszka Michalaka, gzik i kefiry truskawkowe ze Spółdzielni Mleczarskiej z Wrześni, soki naturalne ufundowane przez „Sady Czerniejewo”, kanapki i szaszłyki z owoców. Wyroby lokalnych producentów były tak smaczne, że trudno się dziwić, że cieszyły się ogromną popularnością, a produkty z lawendy „schodziły” jak przysłowiowe ciepłe bułeczki.

Nie zabrakło i rodzinnych konkurencji sportowych. Duże zainteresowanie wzbudził konkurs na najlepsze pirackie stroje.

Podczas festynu nie mogło zabraknąć akcentu związanego z Rokiem Ks. Onufrego Kopczyńskiego. Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Czerniejewie - Lilianna Dorodzała–Kowalewska - wręczyła nagrody za konkurs plastyczny „Jak wygląda gramatyka?”. Dyrektor szkoły, Henryk Czarnecki, nagrodził laureatów konkursu pięknego czytania. Goście mogli również zwiedzić Izbę Tradycji poświęconą twórcy gramatyki języka polskiego- Ks. Onufremu Kopczyńskiemu a najmłodsi uczestniczyli w warsztatach językowych.

Dyrekcja oraz Samorząd Uczniowski składa serdeczne podziękowania rodzicom, uczniom i pracownikom szkoły za zaangażowanie w przygotowanie Festynu. Dziękujemy również wszystkim, którzy wsparli nas w organizacji przedsięwzięcia: Gmina Czerniejewo, Agata i Waldemar Jurewicz, Rafał Wojciechowski, Dorota i Krzysztof Wilczyńscy, Magdalena i Marcin Konieczka, Beata i Krzysztof Gronostaj, Leszek Michalak, Spółdzielnia Mleczarska we Wrześni, Sady w Czerniejewie, Rada Rodziców przy ZSP Czerniejewo.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.