http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Wakacyjne spotkania z literaturą w Niechanowie

Wyróżniony Wakacyjne spotkania z literaturą w Niechanowie

W Gminnym Ośrodku Kultury w Niechanowie zakończyły się „Wakacyjne spotkania z literaturą” w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku uczestnicy spotkań  zapoznali się z losami dziewięcioletniego chłopca Rasmusa, wychowanka domu dziecka,  na podstawie powieści szwedzkiej pisarki Astrid Lindgren „Rasmus i włóczęga”.


Oprócz literatury  przygotowano również wiele interesujących ofert kulturalno-rozrywkowych, a mianowicie zajęcia muzyczne, festiwal piosenki wakacyjnej,  warsztaty plastyczne pod kierunkiem plastyka Teresy Warsiewicz, zorganizowano także wycieczki, trzykrotnie na odkryty basen do Wrześni, na piknik u państwa Małgorzaty i Krzysztofa Nowickich w Pawłowie w  Gospodarstwie Agroturystycznym, odwiedzili również klub zabaw Fantazja w Gnieźnie. Z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spektaklu teatralnym „Warkocz królewny Wisełki” wykonaniu krakowskich artystów, a także  w wielu innych ciekawych wydarzeniach. Na zakończenie spotkań wszyscy koloniści zostali obdarowani słodkimi upominkami i przyborami szkolnymi.

- W trakcie wakacyjnych spotkań naszą placówkę odwiedzili także strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Niechanowie, którzy przeprowadzili spotkanie profilaktyczne „bezpieczne wakacje”. Panowie uświadomili uczestnikom kolonii jak ważne jest przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w sytuacji zagrożenia, przypomnieli numery alarmowe oraz poinformowali do kogo można się zgłosić o pomoc,  w jaki sposób udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu, młodzi koloniści byli również uczestnikami spotkania profilaktyczno-edukacyjnego z reprezentantem Komisariatu Policji w Witkowie – mówi Teresa Jastrzębska, dyrektor GOK w Niechanowie.

Organizator serdecznie dziękuje za dofinansowanie wakacyjnych spotkań Wójtowi Eugeniuszowi Zamiarowi, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także kawiarni pani Elżbiecie Piątek za smaczne posiłki.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.