http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rekord Gniezna w morsowaniu pobity!

Wyróżniony Rekord Gniezna w morsowaniu pobity!

W niedzielne południe na plaży na Winiarach odbyło się II Bicie Rekordu Gniezna w Morsowaniu. Podczas zeszłorocznego bicia rekordu do wody weszło 149 osób. W tym roku głowni organizatorzy liczyli na jeszcze większą frekwencję. I udało się! Morsowało 226 osób!


Zimy ze śniegiem i mrozem co prawda nie ma, ale gnieźnieńskie Morsy sezon rozpoczęły, o czym już informowaliśmy wcześniej. Teraz natomiast Morsy postanowiły pobić ubiegłoroczny rekord. I to się udało. Tym razem w niedzielne południe, aż 226 amatorów kąpieli w zimnej wodzie weszło do  Jeziora Winiary. Byli to amatorzy morsowania z Trzemeszna, Kłecka, Poznania, Rawicza, Wągrowca oraz co ciekawe z Gdyni.

Z tego rekordu cieszy się gnieźnieński organizator, prezes Królewskich Morsów z Gniezna – Waldemar Rychert. Twierdzi on, że morsowanie to sposób na dobrą kondycję, zdrowie jeśli jest to pod samokontrolą i bez przeciwwskazań medycznych.

Niedzielnemu biciu rekordu w morsowaniu przyświecał szczytny cel. Była to zbiórka pieniędzy na leczenie Olka. Ostatecznie organizatorom udało się podczas trwania  imprezy zebrać 2033,81zł na leczenie Olka. Każdy  uczestnik bicia rekordu w morsowaniu otrzymał też pamiątkowe Certyfikaty potwierdzające udział w II Biciu Rekordu Gniezna, ciepłą zupę, gorącą herbatę i domowe ciasto.  Na plaży rozpalone zostały ogniska, nad którymi można było  usmażyć kiełbasę.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.