http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Rekord w Łubowie! Zebrano 9.347,87 zł!

Wczoraj odbył się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - tym razem środki zbierano dla wyrównania szans w leczeniu noworodków. Tradycyjnie jak co roku do świątecznego grania przyłączył się Dom Kultury w Łubowie, gdzie przygotowano bardzo ciekawy program. Dzięki temu Dom Kultury pękał w szwach, a organizatorzy, co sami przyznają, nie spodziewali się aż takiej frekwencji.


- W tym roku w przygotowanie Finału WOŚP zaangażowało się bardzo wiele osób i instytucji. Nawet boję się wymieniać, by nikogo nie pominąć. Współpracowaliśmy też, jak zawsze z gnieźnieńskim sztabem eSTeDe – mówi Agnieszka Gadzińska z Domu Kultury w Łubowie. - Jestem bardzo szczęśliwa, że tylu ludzi chce brać udział w tej pięknej i szczytnej akcji – dodaje.

Na tegoroczny program WOŚP w Łubowie złożyły się m.in wszystkie szkoły i przedszkola z terenu gminy Łubowo (przedszkola zaprezentowały się artystycznie - Tęczowy Domek w przedstawieniu „Piękna i Bestia”, a maluszki z Fałkowa zaśpiewały świąteczne piosenki); formacje z Fałkowa i Lednogóry (Mega Dance i Mega Play), pod kierunkiem Iwony Jackowskiej oraz Formacja Force ze Studia Ruchu Euforia z Gniezna, pokazały wspaniałe układy taneczne; pierwszoklasiści z Łubowa zatańczyli Taniec Piratów; Chór Gminy Łubowo oraz solistki, pod kierunkiem Kamila Trzebińskiego wykonały szereg utworów wokalnych; harcerze przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy.

- Biblioteka Publiczna Gminy Łubowo zajęła się Kawiarenką z Sercem, która została zasilona przez fantastyczne wypieki utalentowanych kulinarnie mieszkanek i mieszkańców naszej gminy Z kolei prawdziwym hitem okazało się Łubowskie Targowanie. Szymon Joy Powałowski, który prowadził całą imprezę, niezwykle skutecznie zachęcał kupujących do otwierania serc i portfeli. Udało się uzyskać wysokie kwoty za rękodzieło, obrazy, książki i vouchery. Wszystkim darczyńcom bardzo, bardzo dziękujemy! - podkreśla A. Gadzińska i dodaje, że sporym zainteresowaniem cieszył się także kiermasz i stoisko na którym malowano dziecięce buźki.

Łubowski Finał WOŚP zakończył się Kinem Podłogowym z popcornem - muzyczną bajką dla całej rodziny „SING”.

Jak zaznacza A. Gadzińska, zorganizowanie Finału nie byłoby to możliwe bez oddanych sprawie wolontariuszy, którzy zajęli się obsługą techniczną, obsługą nagłośnienia i zajęły się całokształtem imprezy. - Dzięki paniom liczarkom poznaliśmy już wieczorem wynik naszej zbiórki. W tym roku jest to kwota rekordowa, bo zebraliśmy 9.347,87 zł! Dziękuję każdemu z osobna za wsparcie. Jest nas z roku na rok więcej – dodaje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.