http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Kacper Uciński – najlepszy eseista z I LO!

Wyróżniony Kacper Uciński – najlepszy eseista z I LO!

Czy człowiek jest istotą zdolną do czynów heroicznych w sytuacji zagrożenia, czy też ulega zezwierzęceniu? Czy moralność jest pustym pojęciem w momencie ostatecznej próby? Czym jest relatywizm moralny? Z tymi trudnymi zagadnieniami zmagała się młodzież, pisząc prace na Ogólnopolski Konkurs „Literatura i film w USA. Młodzież pisze eseje”.


Do ścisłego finału V edycji tego konkursu (sześć najlepszych prac spośród nadesłanych z całej Polski) zakwalifikowała się trójka uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Gnieźnie: Agnieszka Domagalska z kl. 2b, Julia Grabowska z kl. 1d i Kacper Uciński z kl. 1c.

Finał ogólnopolskiego konkursu odbył się 26 kwietnia w Łodzi. W części ustnej zdaniem młodzieży była obrona napisanej pracy, a także rozmowa na temat wybranej literatury podmiotu i przedmiotu.

Miło nam poinformować, że zwycięzcą  tegorocznej edycji, organizowanej przez XV LO w Łodzi i Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego został uczeń I LO w Gnieźnie - Kacper Uciński. Gratulujemy!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.