http://informacjelokalne.pl/images/banners/skwp_baner.jpg

Integracja na sportowo i świątecznie w gminie Niechanowo

Wyróżniony Integracja na sportowo i świątecznie w gminie Niechanowo

W Szkołach Podstawowych w Niechanowie i Jarząbkowie oraz w Przedszkolu „Kajtek” w Niechanowie odbyły się Spotkania Mikołajkowe „Na sportowo i świątecznie” w ramach realizacji projektu: cykl spartakiad „Integracja na sportowo i świątecznie”, współfinansowanego ze środków dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki,  Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan i samorządu gminy Niechanowo.


Imprezy, które odbyły się 5, 6 i 7 grudnia, skierowane były do 400 dzieci w wieku przedszkolnym oraz szkół podstawowych klas I – IV. Mikołajkowe spotkania składały się z części sportowo – rekreacyjnej w trakcie której uczestnicy rywalizowali między sobą w licznych konkurencjach sportowo – rekreacyjnych w których zwycięzcy za zajęcie od I do III miejsca otrzymali okolicznościowe medale oraz artystycznej wykonanej przez dzieci przedszkolne i zespoły taneczne szkół  podstawowych.

Imprezom towarzyszyło każdorazowo spotkanie z Mikołajem połączone z wręczaniem paczek świątecznych ze słodyczami.

W gronie organizatorów w imprezach udział wzięli Szymon Robaszkiewicz - wójt Gminy Niechanowo, Tadeusz Tomaszewski - radny Sejmiku Wielkopolskiego, prezes  honorowy Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan w Gnieźnie, Barbara Ostojska – koordynator  imprez, dyrektorzy szkół:  Elżbieta Rzepecka - Roszak, Małgorzata  Wojciechowska, Magdalena Smarzyńska, Aleksandra  Borakiewicz oraz przewodniczące Rady Rodziców.

Wspólne działania organizacji pozarządowej, nauczycieli, władz samorządowych oraz dyrekcji placówek oświatowych dały dzieciom ogromną radość i były udaną integracją na sportowo i świątecznie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.